Brazilci se konečně rozstříleli a odvrátili vyřazení demolicí Dánů

11. 8. 2016 5:31
Nůž na krku měli fotbalisté Brazílie před posledním zápasem ve skupině domácích olympijských her proti Dánům, ale nakonec dokázali vstřelit čtyři góly a postoupit do dalších bojů.
Radost brazilských fotbalistů
Radost brazilských fotbalistů | Foto: Reuters

Sao Paulo - Fotbalisté domácí Brazílie se udrželi v olympijském turnaji. Hrozící vyřazení odvrátili přesvědčivou výhrou 4:0 nad Dánskem, po dvou bezbrankových remízách nakonec Neymar a spol. vyhráli skupinu a v sobotním čtvrtfinále narazí na jihoamerického rivala Kolumbii.

Brazilští favorité až ve třetím vystoupení na olympiádě uhráli očekávaný výsledek. Jihoafrické republice ani Iráku nedokázali dát gól, dnes Dány pokořili čtyřmi. Dvakrát se trefil Gabriel Barbosa, po jedné brance přidali Gabriel Jesus a Luan.

Kolumbijci si zajistili postup, když v Sao Paulu porazili Nigérii 2:0. Soupeře, který měl už po úvodní dvou zápasech jisté play off i prvenství ve skupině B, tak připravili o první body na turnaji. Japonsku nebylo nic platné vítězství nad Švédskem 1:0.

Kolumbie po dvou remízách měla boj o postup ve svých rukou a mohla díky výhře slavit. Už ve čtvrté minutě se dostala do vedení díky Gutiérrezovi, postup pak zpečetil v 62. minutě z penalty Pabón. Japoncům zajistil vítězství v 65. minutě Jadžima, ale stejně jako poražení Švédové se s turnajem rozloučili.

Mezi čtvrtfinalisty překvapivě scházejí i Argentinci, vítězný tým z her v Aténách i Pekingu. Jejich osud už ve středu odpoledne zpečetil Honduras.