reklama
 
 

Bolt spí v Londýně na zvláštní matraci. Kozí hlavu nesehnali

19. 7. 2012 13:00
Jamajská výprava se zabydluje v Londýně. Sprinterský rekordman si stěžuje na bolesti zad.

Londýn - Speciální matrace a pravou jamajskou kuchyni si budou užívat sprinterští šampioni Usain Bolt a Yohan Blake při přípravách na olympijské hry, které začnou v anglickém Londýně již za osm dní.

Jamajská výprava, která již trénuje v univerzitním centru v Birminghamu, má od místních organizátorů k dispozici hned šest ortopedických matrací, které by podle deníku Telegraph měly především Boltovi pomoci při chronických bolestech zad.

 “Báli jsme se, že by Usain Bolt nemusel být se svojí postelí spokojený, a tak jsme mu objednali speciální ortopedické matrace, " prohlásila Zena Wooldridge, sportovní ředitelka na Universitě v Birminghamu.

“Trenér Mills je chtěl pro jistotu, aby měl Usain co největší pohodlí. Jedna místní společnost nám jich vyrobila na zakázku půl tuctu, takže je budou moci využít i ostatní atleti. Usain na ní spal už v pondělí."

Kozí hlava nebyla k sehnání

Zároveň je kvůli Jamajčanům na místě připraven i šéfkuchař Wayne Willis a jeho jamajský asistent, kteří po dobrém vyspání servírují padesátce zámořských atletů pravou jamajskou kuchyni.

“Obstarali jsme zhruba 95 procent veškeré zeleniny a ovoce, s výjimkou jedné speciální odrůdy špenátu a sehnali jsme i všechny další potřebné suroviny," pochlubil se Willis.

"Jen kozí hlavu jsme nezískali," dodal v zápětí smutně. "Ptali jsme se po ní u řezníků, ale neúspěšně. Takže jsme nakonec museli vystačit s kousky kozího masa. Naštěstí si nikdo nestěžoval."

Usain Bolt a jeho kolegové z atletické reprezentace by měli v Birminghamu trénovat do čtvrtka, poté se přesunou do olympijské vesnice a zúčastní se pátečního slavnostního zahájení.

Finále hladké stovky se běží 5. srpna.

autor: Jakub Šafránek | 19. 7. 2012 13:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama