Blanka Vlašičová může přijít o olympiádu, chytila infekci

ČTK ČTK
22. 5. 2012 13:44
Olympijská soutěž ve skoku do výšky by mohla být ochuzena o účast hvězdy posledních let Blanky Vlašičové.
Skokanská šampionka Blanka Vlašičová
Skokanská šampionka Blanka Vlašičová | Foto: Reuters

Split (Chorvatsko) - Olympijská soutěž ve skoku do výšky by mohla být ochuzena o účast hvězdy posledních let Blanky Vlašičové. Chorvatská atletka se v zimě podrobila artroskopické operaci achillovky a kotníku na levé noze, rekonvalescenci ale zkomplikovala bakteriální infekce.

Osmadvacetiletá výškařka oznámila, že vzhledem k tréninkovému výpadku nechá rozhodnutí o startu v Londýně až na poslední chvíli před začátkem olympiády.

Londýn nevzdávám, ale...

"Moje další kariéra ohrožená není, ale realisticky musím říct, že tato sezona a zejména Londýn ano. Ale nevzdávám to," řekla Vlašičová médiím ve Splitu.

Populární Chorvatce, jejíž osobní rekord 208 centimetrů z roku 2009 znamená druhé místo v historických tabulkách, se tak opět vzdalují naděje na olympijský triumf. V Pekingu skončila jako velká favoritka druhá, když tam nečekaně ukončila její sérii 34 vítězství Belgičanka Tia Hellebautová.

Pojede jen když bude šance na zlato

Mistryně Evropy (2010) a dvojnásobná světová šampionka z venku (2007 a 2009) i z haly (2008 a 2010) je rozhodnutá jet do Londýna pouze v případě, že bude cítit šanci na zlatou medaili. "Nechci tam jet a skočit 190 nebo 195 centimetrů. Každý ví, co v Londýně chci. Nehodlám se tam strachovat, jestli vůbec postoupím do finále," uvedla Vlašičová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

NATO posílí svou misi KFOR, pokud se zvýší napětí mezi Srbskem a Kosovem

Pokud se zvýší napětí mezi Kosovem a sousedním Srbskem, ke Severoatlantická aliance připravena posílit svou mírovou misi KFOR. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to uvedl po setkání se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem, se kterým jednal kvůli nedávnému napětí na kosovsko-srbské hranici. Informovala o tom agentura Reuters.

"Nyní máme v Kosovu významnou misi, vojenskou přítomnost blížící se 4000 vojáků," řekl Stoltenberg. "V případě potřeby přesuneme síly, rozmístíme je tam, kde to bude potřeba, a zvýšíme naši přítomnost. Již jsme zvýšili přítomnost na severu. Jsme připraveni udělat více," dodal.

"Přestože se situace na místě uklidnila, je odpovědností všech stran - zejména představitelů Bělehradu a Prištiny - zabránit opětovné eskalaci," řekl Stoltenberg na společné tiskové konferenci s Vučičem v Bruselu. "Vyzývám všechny strany, aby projevily zdrženlivost a zdržely se násilí. NATO nadále pozorně sleduje situaci na místě," uvedl generální tajemník. "V případě ohrožení stability je KFOR připravena zasáhnout," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy