Baumrtová zaplavala rekord, Marušková na medaili nedosáhla

30. 7. 2012 0:49
Souhrn druhého dne soutěží
Plavkyně Simona Baumrtová skončila v závodu na 100 metrů desátá
Plavkyně Simona Baumrtová skončila v závodu na 100 metrů desátá | Foto: CPA - Eduard Erben

Londýn - Ani při druhém soutěžním dnu na olympijských hrách v Londýně čeští sportovci na medaili nedosáhli. Po sobotním čtvrtém místu střelkyně Kateřiny Emmons útočila na stupně vítězů Lenka Marušková ve střelbě ze vzduchové pistole, ale skončila osmá. Od medaile ji dělily čtyři body, ve finálové střelbě byla jednu chvíli nejlépe čtvrtá a 0,6 bodu od bronzu.

Baumrtová v rekordu, Phelps stále bez zlata

Znakařka Simona Baumrtová se v novém českém rekordu probojovala do semifinále závodu na 100 metrů a celkově skončila desátá. V rozplavbě se poprvé dostala pod hranici jedné minuty, pokořila ji o setinu a vlastní maximum z letošního "bronzového" mistrovství Evropy v Debrecínu zlepšila o 58 setin vteřiny. K postupu do finále jí pak chyběly dvě desetiny.

Prsařka Petra Chocová vypadla na stovce už v rozplavbách, evropská šampionka z neolympijské padesátky obsadila 24. místo.

Michael Phelps získal sedmnáctou olympijskou medaili, poprvé stříbrnou. Čtrnáctinásobný olympijský vítěz skončil se štafetou USA ve finále závodu na 4x100 metrů volný způsob druhý za Francií, jejíž finišman Yannick Angel ve finiši nečekaně přespurtoval vítěze sobotní polohové čtyřstovky Ryana Lochteho.

Vodáci bez problémů postoupili, Koukal se nezachránil

Kanoista Stanislav Ježek i kajakář Vavřinec Hradilek bez problémů postoupili do semifinále soutěží ve vodním slalomu. Ježka, který byl v kvalifikaci devátý, čeká další vystoupení a případný boj o medaile v úterý, Hradilek skončil třetí a jeho disciplína pokračuje v Lee Valley ve středu.

Stolní tenistka Iveta Vacenovská vypadla ve 3. kole. Deváté nasazené Němce čínského původu Wu Ťia-tuo, která je evropskou šampionkou z roku 2009, podlehla 2:4 na sety a skončila před osmifinálovými branami.

Badmintonistka Kristína Gavnholtová porazila ve svém druhém duelu ve skupině N Larisu Grigovou z Ukrajiny 2:1, prohraný set ji však definitivně připravil o šanci na postup do osmifinále. Skončil také Petr Koukal, který prohrál se Španělem Pablem Abianem 1:2.

Kubala s Benešem začali prohrou

Gymnastka Kristýna Pálešová po nezdaru na kladině přišla o šanci kvalifikovat se do finále víceboje a nenapodobila své vystoupení z Pekingu 2008. V kvalifikaci skončila na 46. místě mezi vícebojařkami, přičemž do finále postoupilo 24 nejlepších v redukovaném pořadí s dvěma zástupkyněmi z každé země.

Beachvolejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš prohráli úvodní zápas ve skupině se Španěly Pablem Herrerou a Adrianem Gavirou po velkém boji 23:25 a 16:21. Čeští "veteráni", nejstarší dvojice v turnaji, neproměnili v první sadě tři setboly.

Tenisový turnaj narušil déšť

Nasazená dvojka a finalistka nedávného Wimbledonu Agnieszka Radwaňská z Polska vypadla z tenisového turnaje hned v prvním kole. Druhá hráčka světového žebříčku podlehla Julii Görgesové z Německa 5:7, 7:6 a 4:6.

Tenisový turnaj narušilo počasí. V Londýně pršelo a v areálu All England Clubu se hrálo podle plánu jen na centrálním dvorci pod zataženou střechou. Radek Štěpánek rozehrál svůj úvodní duel s Rusem Nikolajem Davyděnkem, ale za stavu 4:6 a 1:0 v druhém setu byl zápas přerušen. Dohrávat se bude v pondělí.

Španělští fotbalisté jedou domů

Fotbalisté Španělska prohráli na olympijském turnaji i druhý zápas a přišli o naději na postup do čtvrtfinále. Favorité na zlato dnes po brance Jerryho Bengtsona ze sedmé minuty podlehli v Newcastlu 0:1 Hondurasu. Naopak jistý postup už mají Brazílie a Japonsko.

Američtí basketbalisté vstoupili do turnaje jasnou výhrou 98:71 nad spolufavoritem Francií. Po vyrovnané první čtvrtině začali druhou desetiminutovku šňůrou 11:0 a rozdíl ve skóre postupně navýšili až na 28 bodů. O první pokoření stobodové hranice se však postarali Argentinci, kteří deklasovali Litvu 102:79.