Olympijskou premiéru českého basketbalu okořenilo drama v závěru

Olympijskou premiéru českého basketbalu okořenilo drama v závěru
Bráno z historického odstupu to byl ale fakticky návrat tuzemského basketbalu na hry po 41 letech. Česko coby nástupnický stát totiž navazuje na československé tradice z Moskvy v roce 1980.
Nejlepším střelcem českého týmu byl se 16 body pivot Patrik Auda,...
...o dva méně vstřelil křídelník Blake Schilb.
V závěru zápasu ale přišel útlum a Íránci se necelé dvě minuty před koncem dotáhli na rozdíl pouhých pěti bodů.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
25. 7. 2021 5:37
Prohlédněte si fotografie z úspěšného vstupu české basketbalové reprezentace do olympijského turnaje v Tokiu
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy