Olympijskou premiéru českého basketbalu okořenilo drama v závěru

Olympijskou premiéru českého basketbalu okořenilo drama v závěru
Bráno z historického odstupu to byl ale fakticky návrat tuzemského basketbalu na hry po 41 letech. Česko coby nástupnický stát totiž navazuje na československé tradice z Moskvy v roce 1980.
Nejlepším střelcem českého týmu byl se 16 body pivot Patrik Auda,...
...o dva méně vstřelil křídelník Blake Schilb.
V závěru zápasu ale přišel útlum a Íránci se necelé dvě minuty před koncem dotáhli na rozdíl pouhých pěti bodů.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
25. 7. 2021 5:37
Prohlédněte si fotografie z úspěšného vstupu české basketbalové reprezentace do olympijského turnaje v Tokiu
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Moskevská burza se částečně otevřela některým zahraničním investorům

Moskevská burza se v pondělí částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.

Rusko uzavřelo své trhy v únoru, aby omezilo odliv peněz ze země v době invaze na Ukrajinu. V březnu zahájilo postupné znovuotevírání, které bylo omezeno na dluhopisy vydané ruskou vládou.

V pátečním prohlášení moskevská burza uvedla, že znovu otevře trh s dluhopisy pro nerezidenty ze zemí, které nejsou vůči Rusku nepřátelské, a pro nerezidenty, kde jsou konečnými příjemci ruské právnické nebo fyzické osoby. Mezi tyto země patří pravděpodobně Čína a Turecko. Naopak mezi nepřátelské země, jejichž investoři mají nadále zákaz prodávat ruské cenné papíry, patří členové EU, Kanada či Japonsko. Na tuto skupinu loni připadlo 90 procent investic do Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy