Americkou plaveckou reprezentaci s Ryanem Lochtem v Riu okradli zločinci převlečení za policisty

Sport Sport
14. 8. 2016 20:05
Ryan Lochte a další tři členové americké reprezentace přišli v Riu o peníze a osobní věci. Jejich taxík zastavili ozbrojenci odění jako policisté. Sportovci vyvázli z dramatické situace bez zranění.
Ryan Lochte
Ryan Lochte | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Sportovce americké plavecké reprezentace přepadli neznámí ozbrojenci. V policejních uniformách zastavili oficiální taxi pro olympioniky a sportovce okradli o mobilní telefony a osobní věci.

Medailista Ryan Lochte později popsal celý incident televizní stanici NBC. "Vytáhli policejní odznak a donutili nás vystoupit z auta," řekl. Lochte popsal, jak falešní policisté přesvědčili plavce, aby si lehli na zem. Lochte odmítl. "Namítal jsem, že jsme neudělali nic špatného," uvedl.

Ozdbrojenec na něj však poté vytáhl pistol, kterou odjistil a namířil mu na hlavu. "Tak jsem zvedl ruce nad hlavu a také si lehl," vylíčil dramatické události vítěz mužské štafety na 400 metrů. "Vzali mi peníze a peněženku, ale zůstal mi telefon a kreditky," dodal Lochte.

Brazilská policie později vydala prohlášení, podle kterého Lochte ani jeho kolegové nenahlásili incident na policii. Ta začala událost vyšetřovat na základě informací z médií. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy