Olympiáda začíná za týden. Jak bude vypadat?

Olympiáda začíná za týden. Jak bude vypadat?
Národní stadion v nočním kabátě. Tady budou olympijské hry slavnostně zahájeny.
Taneční vystoupení v olympijské vesnici. Pro sportovce, kteří se přijeli do Pekingu aklimatizovat.
Závěrečný ohňostroj zahajovacího ceremoniálu nad plaveckým centrem, snímek z generální zkoušky. Ta byla pro média uzavřená, přesto krátké video uniklo na internet, k velké nelibosti čínských pořadatelů.
V těchto úborech budou hostesky přinášet olympijské medaile nejlepším sportovcům světa.
Foto: Reuters
1. 8. 2008 9:28

Peking - Už dlouho nebyla žádná sportovní událost očekávána s takovým napětím jako olympijské hry v Číně. Budou nezapomenutelné, o tom není pochyb už dnes.
V Pekingu probíhají poslední přípravy, sportovci z celého světa se už sjíždějí do olympijské vesnice. Zahajovací ceremoniál her proběhne přesně za týden.

Podívejte se také:
Olympijská vesnice otevřena. Sportovci se sjíždějí
Čína v napětí. Do olymiády zbývá měsíc
Čína tvrdě trénuje na olympiádu

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Při explozi v Ghaně zemřelo nejméně 17 lidí

 Při čtvrteční explozi na západě Ghany zemřelo nejméně 17 lidí, dalších 59 je zraněných, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na úřady. Podle dřívějších informací agentury Reuters exploze srovnala se zemí stovky domů. Výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu, vyplývá z prvotních zpráv.

Ve zdravotnických zařízeních je ošetřováno 42 lidí, někteří z nich jsou v kritickém stavu, upřesnil ministr informací Kojo Oppong-Nkrumah.

Exploze nastala ve čtvrtek kolem poledne nedaleko města Bogoso. Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu už dříve uvedl, že exploze zničila na 500 domů.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," sdělila policie a dodala, že úřady požádaly nedaleká města, aby přeživším zpřístupnila veřejná místa, včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo oznámil, že na místě pomáhá také armáda. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy