Česká naděje předvedla majstrštyk už před OH. Vyhrát s ní můžete i vy

Sport Sport - za podpory: P&G
31. 7. 2024 13:25
Rychlostní kanoistka Anežka Paloudová dojela v Paříži sedmá ve finále B žen na 500 metrů. Na letošní olympiádu ale bude vzpomínat jen a jen v dobrém: spolu se svým snoubencem Josefem Dostálem oslavila jeho zlato na trati 1000 metrů a také je tváří soutěže, v níž můžete vyhrát i vy.
Anežka Paloudová
Anežka Paloudová | Foto: Jan Homolka, ČSK

Pětadvacetiletá Paloudová startovala na olympijských hrách poprvé v životě. A jako první Češka v rychlostní kanoistice po dlouhých 16 letech. Navázala na Michalu Mrůzkovou a Janu Blahovou, které v Pekingu 2008 skončily osmé na deblkajaku na 500 metrů.

Pro českou reprezentantku, která s kanoistikou začínala na divoké vodě, je přitom úspěchem už samotná účast na olympiádě. Vedle sportu je totiž vytížená náročným vysokoškolským studiem na pražské ČVUT. Nedávno se stala inženýrkou architektury a urbanismu a byla přijata na doktorské studium.

Paloudová je v období kolem letošní olympiády také tváří soutěže společnosti Procter & Gamble, která je dlouholetým partnerem Mezinárodního olympijského výboru.

Soutěž běží až do 15. září. Kdokoliv si v kterémkoliv obchodě v Česku koupí libovolné dva produkty značek této společnosti a zaregistruje se na webu soutěže, bude ve hře o jednu z cen.

V nabídce je 20 chytrých televizí Panasonic, 25 triček z olympijské kolekce a 30 dárkových balíčků s produkty Procter & Gamble.

Vše o soutěži se dozvíte zde.

Paloudové se daří také v osobním životě. Na jaře se zasnoubila se svým přítelem, kajakářem Josefem Dostálem. Právě on se stal jednou z českých hvězd olympijských her, když předposlední den olympiády vybojoval zlatou medaili.

Anežka Paloudová v cíli jeho závod prožívala velmi emotivně a fotografie jejich následného objetí obletěla svět. "Já už to vím dlouho, že je to nejlepší chlap na světě. Teď to ukázal celému světu a vědí to už všichni. Jsem nadšená," řekla česká kajakářka a po tváři jí stékala slza dojetí.