Obři získali čtvrtý triumf v Super Bowlu. Asistovala u toho Madonna

Obři získali čtvrtý triumf v Super Bowlu. Asistovala u toho Madonna
Trofej Vince Lombardiho držel v ruce i trenér New Yorku Tom Coughlin. "Porazit tým, jako jsou Patrioti, a ještě k tomu v takové vyrovnané koncovce je opravdu skvělý pocit,"
Patriots přitom drželi vedení ještě v závěru čtvrté čtvrtiny. Minutu před koncem ale položil touchdown Ahmad Bradshaw (na obrázku) a Giants pak vedení udrželi až do konce.
Vítězná akce začala u Manninga, který dlouhým pasem vyslal podél postranní čáry do útoku Maria Manninghama, a ten proklouzl obraně Patriots.
Oslava touchdownu Chase Blackburna s lavičkou Giants
Foto: Reuters
Reuters Jaroslav  Šindelář Reuters, Jaroslav Šindelář
6. 2. 2012 11:09

Fotbalisté New Yorku Giants počtvrté v historii klubu triumfovali v Super Bowlu, když stejně jako před čtyřmi lety porazili ve finále New England Patriots 21:17. Největší "jednorázovou" sportovní akci na světě sledoval napěchovaný stadion v Indianapolis. Hlavní hvězdou předzápasové show byla Madonna nebo další zpěváci Seal a Kate Perry.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy