Rally na zkoušku. Testování před sezonou v Žiželicích

Rally na zkoušku. Testování před sezonou v Žiželicích
V sobotu se v obci na Kolínsku konalo měřené testování rallyových vozů před zahájením nového ročníku.
Na start III. testovací erzety Žiželice se postavilo 21 licencovaných jezdců.
Každý z nich se bude účastnit domácího šampionátu v nadcházejícím ročníku
Po součtu všech časù dosáhl nejrychlejšího Jiří Navrátil s Jůliem Gálem na voze Ford Fiesta S2000.
Foto: Matěj Skalník

V sobotu se Žiželicích na Kolínsku konalo měřené testování rallyových vozù před zahájením sezony. Na start III. Testovací RZ Žiželice se postavilo 21 licencovaných jezdcù, kteří se účastní českého šampionátu. Po součtu všech časù dosáhl nejrychlejšího Jiří Navrátil s Jůliem Gálem na voze Ford Fiesta S2000. Pokud by byly vyhlášeny stupně vítězů, na druhý stupínek by vyšplhal Václav Kopáček s Petrem Pickem v Subaru Impreza WRX Sti, třetí místo by patřilo domácímu poděbradskému jezdci Václavu Dunovskému se Stanislavem Kafkou a Škodou Fabia S2000. Vozy se podél Žiželic proháněly od brzkého dopoledne až do pozdního večera, jezdci i týmy tak měli mnoho možností ke správnému nastavení před prvním rally závodem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy