Rally na zkoušku. Testování před sezonou v Žiželicích

Rally na zkoušku. Testování před sezonou v Žiželicích
V sobotu se v obci na Kolínsku konalo měřené testování rallyových vozů před zahájením nového ročníku.
Na start III. testovací erzety Žiželice se postavilo 21 licencovaných jezdců.
Každý z nich se bude účastnit domácího šampionátu v nadcházejícím ročníku
Po součtu všech časù dosáhl nejrychlejšího Jiří Navrátil s Jůliem Gálem na voze Ford Fiesta S2000.
Foto: Matěj Skalník
Sport Sport, Lucie Kalivodová
7. 3. 2012 11:57

V sobotu se Žiželicích na Kolínsku konalo měřené testování rallyových vozù před zahájením sezony. Na start III. Testovací RZ Žiželice se postavilo 21 licencovaných jezdcù, kteří se účastní českého šampionátu. Po součtu všech časù dosáhl nejrychlejšího Jiří Navrátil s Jůliem Gálem na voze Ford Fiesta S2000. Pokud by byly vyhlášeny stupně vítězů, na druhý stupínek by vyšplhal Václav Kopáček s Petrem Pickem v Subaru Impreza WRX Sti, třetí místo by patřilo domácímu poděbradskému jezdci Václavu Dunovskému se Stanislavem Kafkou a Škodou Fabia S2000. Vozy se podél Žiželic proháněly od brzkého dopoledne až do pozdního večera, jezdci i týmy tak měli mnoho možností ke správnému nastavení před prvním rally závodem.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy