Geniální góly, triumf v Lize mistrů, ale také výhružky smrtí. Baroš slaví čtyřicetiny

Geniální góly, triumf v Lize mistrů, ale také výhružky smrtí. Baroš slaví čtyřicetiny
Pojďme si projít Barošovu kariéru chronologicky. Do ligy nakoukl už v sedmnácti letech v dresu Baníku, v jeho dresu pak rodák z Vigantic nastřílel v 76 duelech 22 branek.
Následoval památný obrat proti Nizozemsku a Barošova trefa ze 71. minuty.
Se 41 góly je druhým nejlepším střelcem v historii české fotbalové reprezentace. Přesnou trefou se také podílel na obratu národního týmu v utkání na ME 2004 proti Nizozemsku. Skvostnou fotbalovou show mnozí fanoušci i odborníci považují za nejlepší zápas v historii samostatného Česka.
Milan Baroš ukončil profesionální kariéru loni, ve svých 38 letech. Uzavřel tak famozní příběh plný fotbalových trofejí: s českou fotbalovou jednadvacítkou se stal mistrem Evropy, seniorské reprezentaci pomohl vykopat bronz na ME, je dvojnásobným francouzským mistrem, ligovým šampionem byl i v Turecku...
Foto: Dalibor Sosna
Jiří Škuba Dan Poláček Jiří Škuba, Dan Poláček
28. 10. 2021 12:01
První český vítěz Ligy mistrů, nejlepší střelec evropského šampionátu 2004. Milan Baroš se do historie českého fotbalu zapsal výjimečným způsobem - připomeňte si kariéru někdejšího skvělého útočníka, který 28. října slaví 40. narozeniny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy