Geniální góly, triumf v Lize mistrů, ale také výhružky smrtí. Baroš slaví čtyřicetiny

Geniální góly, triumf v Lize mistrů, ale také výhružky smrtí. Baroš slaví čtyřicetiny
Pojďme si projít Barošovu kariéru chronologicky. Do ligy nakoukl už v sedmnácti letech v dresu Baníku, v jeho dresu pak rodák z Vigantic nastřílel v 76 duelech 22 branek.
Následoval památný obrat proti Nizozemsku a Barošova trefa ze 71. minuty.
Se 41 góly je druhým nejlepším střelcem v historii české fotbalové reprezentace. Přesnou trefou se také podílel na obratu národního týmu v utkání na ME 2004 proti Nizozemsku. Skvostnou fotbalovou show mnozí fanoušci i odborníci považují za nejlepší zápas v historii samostatného Česka.
Milan Baroš ukončil profesionální kariéru loni, ve svých 38 letech. Uzavřel tak famozní příběh plný fotbalových trofejí: s českou fotbalovou jednadvacítkou se stal mistrem Evropy, seniorské reprezentaci pomohl vykopat bronz na ME, je dvojnásobným francouzským mistrem, ligovým šampionem byl i v Turecku...
Foto: Dalibor Sosna
Jiří Škuba Dan Poláček Jiří Škuba, Dan Poláček
28. 10. 2021 12:01
První český vítěz Ligy mistrů, nejlepší střelec evropského šampionátu 2004. Milan Baroš se do historie českého fotbalu zapsal výjimečným způsobem - připomeňte si kariéru někdejšího skvělého útočníka, který 28. října slaví 40. narozeniny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy