Obrazem: Radost, šampaňské a dojetí. Češi jsou ve finále Davis Cupu

Obrazem: Radost, šampaňské a dojetí. Češi jsou ve finále Davis Cupu
Čeští tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych při čtyřhře v semifinále Davis Cupu.
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Čeští tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych v Chorvatsku slaví postup do finále Davis Cupu
Čeští tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych v Chorvatsku slaví postup do finále Davis Cupu
Foto: Reuters
Sport Sport
18. 9. 2009 18:26

Poreč - Čeští tenisté si po 29 letech zahrají finále Davisova poháru. V semifinále v Poreči porazil Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem v sobotní čtyřhře pár Čilič, Zovko a získali proti Chorvatsku rozhodující bod. Oba čeští tenisté zvítězili v pátečních dvouhrách a stav je tak po sobotě 3:0.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Akcie evropských bank prudce oslabují. Převzetí Credit Suisse trhy neuklidnilo

Akcie evropských bank na začátku dnešního obchodování prudce oslabují. Bankovní index STOXX 600 ztrácí zhruba tři procenta a je nejníže za tři měsíce. Trhy neuklidnilo ani nedělní oznámení, že švýcarská banka UBS převezme rivala Credit Suisse, který se ocitl v problémech. Dolů zamířily akcie německé Deutsche Bank, britské Standard Chartered i francouzské BNP Paribas.

Největší švýcarská banka UBS převezme v záchranné operaci zhruba za tři miliardy franků (téměř 73 miliard Kč) svého dlouholetého rivala Credit Suisse, jehož problémy začaly ohrožovat finanční systém. Banky to uvedly v neděli na společné tiskové konferenci se zástupci vlády, centrální banky a regulačních úřadů. UBS za menšího konkurenta zaplatí svými akciemi.

Obavy investorů ale vyvolala zpráva, že dodatečné dluhopisy tier-1 Credit Suisse - neboli dluhopisy AT1 - s nominální hodnotou 17 miliard dolarů (zhruba 385 miliard Kč) budou oceněny na nulu. To rozzlobilo některé jejich držitele, kteří si mysleli, že budou požívat lepší ochrany než akcionáři.

Akcie samotné Credit Suisse dnes ztrácejí více než 60 procent. Akcie UBS odepisují 13 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy