Noskova nahrávka New Jersey k výhře nestačila, Dostál padl v nájezdech

8. 4. 2024 7:59
Český hokejový útočník Tomáš Nosek asistoval u jedné z branek New Jersey při domácí prohře s Nashvillem 2:3 po samostatných nájezdech. Devils i přes jeho šestý bod v sezoně prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů.
Lukáš Dostál
Lukáš Dostál | Foto: Reuters

Nashville udělal důležitý krok v boji o jistotu postupu do play off. Predators čtyři kola před koncem základní části drží sedmibodový náskok na deváté St. Louis a od postupu do vyřazovacích bojů je dělí jediná výhra.

Hokejisté Nashvillu na ledě Devils ani jednou nevedli, přesto nakonec brali dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Nosek v úvodu třetí třetiny vybojoval puk na zadním mantinelu a připravil vedoucí branku pro Chrise Tierneyho, domácí však těsné vedení neudrželi.

V 53. minutě srovnal v přesilové hře Luke Evangelista a v závěrečném rozstřelu zpečetil vítězství Predators Ryan O'Reilly. Kanadský forvard byl v zápase u všeho důležitého. Kromě rozhodujícího nájezdu připravil obě branky Nashvillu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

NHL:

Detroit - Buffalo 3:1, Chicago - Minnesota 0:4, Carolina - Columbus 3:0, Washington - Ottawa 2:3 v prodl., Colorado - Dallas 4:7, New Jersey - Nashville 2:3 po sam. nájezdech, NY Rangers - Montreal 5:2, Anaheim - St. Louis 5:6 po sam. nájezdech, San Jose - Arizona 2:5..