Nosek skóroval v NHL po přihrávce Paláta, Mrázek vychytal výhru

24. 3. 2024 7:10

Tomáš Nosek vstřelil v NHL po přihrávce Ondřeje Paláta druhý gól sezony. Po akci českých hokejistů vedlo New Jersey nad Ottawou 2:1, ale prohrálo 2:5. Chicago i díky 26 zákrokům Petra Mrázka zvítězilo na ledě San Jose 5:4 v prodloužení, přestože v úvodních 22 minutách nabralo čtyřgólové manko. Boston podlehl na ledě Philadelphie 2:3, přišel o první místo v soutěži a David Pastrňák dál čeká na stý bod v sezoně.

New Jersey prohrávalo 0:1, ale v úvodní minutě prostřední třetiny otočilo během 36 sekund na 2:1. Druhý gól Devils padl po české souhře: Palát i přes tlak bránícího hráče poslal puk z pravého kruhu do levého Noskovi, který se prosadil střelou bez přípravy. Zbytek zápasu ale patřil Ottawě, která kontrovala v rozmezí 25. až 30. minuty třemi trefami.

První dvě branky v San Jose vstřelil Thomas Bordeleau, který překonal Mrázka tečí a střelou z pravého kruhu. Další dva góly domácích přidal na začátku druhé třetiny Fabian Zetterlund. Prosadil se z mezikruží a v přesilové hře zakončil kombinaci do odkryté branky. Chicago snížilo ještě v prostřední části na 4:2 a prodloužení si vynutilo v čase 59:13 při hře bez gólmana. Obrat završil Seth Jones, který v zápase skóroval dvakrát.

Boston v závěrečných deseti minutách dvakrát odpověděl na branky, který dal útočník Philadelhie Travis Konecny, první hvězda zápasu. Duel rozhodl v 59. minutě Tyson Foerster. Pastrňák po úterním hattricku do sítě Ottawy vyšel naprázdno ve druhém utkání za sebou a zasekl se na 99 bodech (44+55). Stobodovou hranici překonal havířovský rodák v minulé sezoně jako druhý český hokejista v historii po Jaromíru Jágrovi.

Boston přeskočily v tabulce dva týmy. New York Rangers, kteří udolali Floridu 4:3 po nájezdech. Rozstřel rozhodl Artěmij Panarin, který skóroval v základní hrací době dvakrát. Před Bruins se dostal i Vancouver po výhře 4:2 nad Calgary. V sestavě vítězného týmu si připsal Filip Hronek tři kladné body do statistiky +/-.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Winnipeg 6:3, Philadelphia - Boston 3:2, Minnesota - St. Louis 4:5 v prodl., Nashville - Detroit 1:0, Toronto - Edmonton 6:3, San Jose - Chicago 4:5 v prodl., NY Rangers - Florida 4:3 po sam. nájezdech, Vancouver - Calgary 4:2, Vegas - Columbus 4:2, Los Angeles - Tampa Bay 4:3 v prodl., New Jersey - Ottawa 2:5.