Nečasovy nahrávky nasměrovaly Carolinu k vítězství. Zářil i brankář Dostál

před 2 hodinami
Zatímco v Praze začala oficiální sezona NHL, za moře vrcholí přípravné zápasy. Útočník Martin Nečas dvěma asistencemi režíroval výhru hokejistů Caroliny 2:1 v prodloužení nad Tampou Bay.
Martin Nečas bodoval i ve druhém zápase, do kterého v přípravě nastoupi
Martin Nečas bodoval i ve druhém zápase, do kterého v přípravě nastoupi | Foto: Reuters

Český brankářský souboj v duelu mezi San Jose a Anaheimem ovládl Lukáš Dostál, který pomohl Ducks k vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Sharks nestačilo 40 zákroků Vítka Vaněčka.

Nevydařený večer v brance Chicaga má za sebou Petr Mrázek, který od Minnesoty inkasoval šest branek. Při prohře 1:6 ale asistoval u jediného gólu domácích.

Nečas bodoval i ve druhém zápase, do kterého v přípravě nastoupil. Naskočil ve druhé formaci a Carolina i díky jeho příspěvku uspěla po dvou porážkách.

Asistenci si v pátek připsal také Filip Chytil. Útočník New York Rangers, který se vrací po komplikované sezoně 2023/2024, v níž bojoval s následky zranění hlavy, připravil v městském derby proti Islanders gól na 2:0, domácí ale nakonec zápas otočili a vyhráli 5:2. Chytil si vylepšil bilanci v přípravě na dva góly a tři nahrávky ve čtyřech zápasech.

Duel mezi San Jose a Anaheimem skončil po 65 minutách 2:2, v nájezdech padl jediný gól, kterým Cutter Gauthier zařídil výhru Ducks. Dostál se pod vítězství podepsal 23 zákroky a třemi chycenými nájezdy.

Mrázek v duelu proti Minnesotě inkasoval šest branek z 34 střel a z pohledu čísel za sebou má nejhorší zápas v přípravě.

První prohru v přípravných zápasech utrpěl Daniel Vladař, když Calgary podlehlo Winnipegu 2:3. Český gólman inkasoval tři branky ze 17 střel.

Přípravné zápasy NHL:

Pittsburgh - Columbus 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)

Branky: 7. a 32. Acciari, 35. a 49. Eller, 8. Rakell, 26. Puljujärvi, 27. McGroarty - 5. Pyyhtiä (Svozil), 6. Clayton, 34. Johnson.

New York Islanders - New York Rangers 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky: 19. a 36. Horvat, 40. Cyplakov, 58. Barzal, 58. Duclair - 7. Brodzinski, 9. Fox (Chytil).

Detroit - Ottawa 3:4 v prodl. (2:0, 0:0, 1:3 - 0:1)

Branky: 2. a 9. Kasper, 56. Tarasenko - 56. a 61. Gregor, 52. Gaudette, 57. Sebrango.

Carolina - Tampa Bay 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 26. Kotkaniemi (Nečas), 62. Gostisbehere (Nečas) - 29. Cirelli.

Chicago - Minnesota 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Branky: 39. Jones (Mrázek) - 8. Rossi, 8. Brodin, 40. Zuccarello, 41. Faber, 42. Johansson, 48. Kaprizov. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval šest branek z 34 střel a úspěšnost zákroků měl 82,6 procenta.

Calgary - Winnipeg 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 42. Huberdeau, 45. Backlund - 15. Niederreiter, 36. Miller, 57. Connor. Daniel Vladař odchytal za Calgary 58 minut a 31 sekund, inkasoval tři branky z 17 střel a úspěšnost zákroků měl 82,4 procenta.

San Jose - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 21. Kostin, 57. Thrun - 44. a rozhodující sam. nájezd Gauthier, 28. Vatrano. Vítek Vaněček odchytal za San Jose celý zápas, inkasoval dvě branky ze 42 střel a úspěšnost zákroků měl 95,2 procenta. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 92 procent.

Vancouver - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 1. Hughes, 18. Soucy, 28. Bains, 59. DeBrusk - 33. Bouchard.