Německý fotbal a reprezentace

Německá fotbalová reprezentace patří dlouhodobě k nejlepším týmům světa. Na posledních čtyřech mistrovstvích světa získali Němci vždy cenný kov (jedno zlato, dva bronzy, jedno stříbro) a medailově úspěšní byli i na posledních dvou Eurech (2008 a 2012). Kvalifikovali se také na ME 2016. kde ve finále vypadli s domácí Francií.

Celkově mají Němci z evropských a světových šampionátů už neuvěřitelných 21 cenných kovů.

Jak řekl někdejší anglický fotbalový reprezentant Gary Lineker: "Fotbal je hra jedenácti hráčů proti jedenácti soupeřům, kterou nakonec vyhrají Němci."

Současným kapitánem německého národního týmu je Bastian Schweinsteiger, trenérem Joachim Löw.

Německou nejvyšší fotbalovou soutěží je 1. Bundesliga, ve které nastupuje i řada českých reprezentantů (například Vladimír Darida nebo Theodor Gebre Selassie).

Podolski skončil v Japonsku a má namířeno do Antalyasporu

Bývalý německý fotbalový reprezentant Lukas Podolski skončil po dvou a půl letech v japonském Kóbe a má namířeno do Turecka. Podle tamních médií podepíše mistr světa z roku 2014 smlouvu na rok a půl se sestupem ohroženým Antalyasporem.

Čtyřiatřicetiletý útočník Podolski hrál za Vissel Kóbe od léta roku 2017 a na závěr svého působení mu na Nový rok pomohl vyhrát poprvé v klubové historii domácí pohár. V japonském klubu, v němž byli jeho spoluhráči i španělští mistři světa Andrés Iniesta a David Villa, následně Podolski po vypršení smlouvy skončil.

Další misí rodáka z polských Gliwic bude pomoc Antalyasporu, který je v ligové tabulce třetí od konce. V Turecku už Podolski působil před odchodem do Japonska v letech 2015-2017 v Galatasarayi.

Podolski byl dlouhá léta stabilním členem německé reprezentace, za kterou si zahrál na třech mistrovstvích světa a čtyřech mistrovstvích Evropy. V národním týmu nastoupil bývalý hráč Kolína nad Rýnem, Bayernu Mnichov, Arsenalu a Interu Milán ke 130 zápasům, v nichž vstřelil 49 branek.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Dortmund vyfoukl Haalanda před nosem megaklubům, pomohlo i bombardování zprávami
Zahraniční ligy

O talentovaného hráče se utkaly špičkové evropské kluby. Co rozhodlo, že nakonec zamířil do Dortmundu?
Juniory dovedl k historickému zlatu. Přitom prosili, ať nespadneme, vzpomíná Kraft
MS v hokeji

Kraft, Sivek, Pivko, Krstev nebo Nedorost. V Ostravě se při příležitosti MS juniorů sešla parta, která před 20 lety překvapila zlatou švédskou jízdou.
V Lipsku si chválí Schickův přínos: Výborně sem pasuje a má cit pro góly

Fotbalový reprezentant Patrik Schick se v závěru roku dostal do výborné formy a v Lipsku jsou s jeho výkony nadmíru spokojeni.
Schick válí. Skóroval potřetí za sebou a sestřelil v bundeslize Koubkův Augsburg

Patrik Schick v 80. minutě překonal gólmana Tomáše Koubka a vítězným gólem zajistil fotbalistům Lipska v bundeslize výhru 3:1 nad Augsburgem.

Zemřel anglický fotbalový mistr světa z roku 1966 Peters

Po dlouhém boji s Alzheimerovou chorobou zemřel fotbalový mistr světa z roku 1966 Angličan Martin Peters. Střelci jednoho z gólů ve finále proti Německu (4:2 po prodloužení) bylo 76 let.

O Petersově úmrtí informoval West Ham United, za který hrál v letech 1959 až 1970 a získal s ním Pohár vítězů poháru v roce 1965. Později nastupoval také za Tottenham, Norwich a Sheffield United.

Za reprezentaci odehrál 67 utkání, v nichž dal 20 gólů. V památném finále mistrovství světa ve Wembley poslal domácí tým v 78. minutě do vedení 2:1. Němci v závěru normální hrací doby vyrovnali a historický úspěch Angličanům zajistil Geoff Hurst, jenž v prodloužení dvěma góly dovršil hattrick.

Peters je pátým členem vítězeného anglického mužstva, který je po smrti. Před ním zemřeli kapitán Bobby Moore, Alan Ball, Ray Wilson a brankář Gordon Banks.

Kouč Flick v Bayernu uspěl a měl by zůstat do konce sezony

U mistra fotbalové bundesligy Bayernu Mnichov zůstane s největší pravděpodobností kouč Hansi Flick až do konce sezony. Když převzal v listopadu trápící se tým po Niku Kovačovi, dostal od vedení důvěru do Vánoc. Vše nasvědčuje tomu, že ji naplnil. Fotbalisté Bayernu po dnešní výhře 2:0 nad Wolfsburgem stráví pauzu na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na lídra Lipsko.

"Není důvod, proč by nepokračoval," řekl dnes ředitel klubu Karl-Heinz Rummenigge. "Jsme spokojeni s tím, jak se tým posunul, i s kvalitou hry. Také výsledky jsou velmi dobré. Odvedl kvalitní práci," chválil Flicka. Kouč sám nechtěl předjímat a odkázal na plánované nedělní jednání s vedením.

Čínská pomsta pokračuje. Özil už není na internetu, vymazali ho i z počítačové hry

Záložník Arsenalu Mesut Özil před několika dny kritizoval Čínu za její politiku vůči ujgurskému obyvatelstvu na západě země. Kauza má další dohru.

Fotbalisté Mönchengladbachu se dotáhli na vedoucí Lipsko

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach porazili v 16. kole německé ligy 2:0 poslední Paderborn a bodově se dotáhli na vedoucí Lipsko. Na třetí místo se díky vítězství 3:1 ve Freiburgu po gólech v nastavení posunul Bayern Mnichov.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Leverkusen - Hertha Berlín 0:1 (64. Rekik), Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 2:4 (6. Hinteregger, 30. Paciencia - 44. Hector, 72. Bornauw, 81. Drexler, 90.+4 Jakobs), Freiburg - Bayern Mnichov 1:3 (59. Grifo - 16. Lewandowski, 90.+2 Zirkzee, 90.+5 Gnabry), Mönchengladbach - Paderborn 2:0 (46. Plea, 67. Stindl z pen.), Wolfsburg - Schalke 1:1 (82. Mbabu - 51. Kabak).

Darida a Schick dali v bundeslize vítězné góly. Pavlenka šestkrát inkasoval

Vladimír Darida zařídil berlínskému týmu výhru 1:0 nad Freiburgem a Patrik Schick vstřelil vítězný gól Lipska v utkání na půdě Düsseldorfu.
Fotbalisté Dortmundu odvrátili blamáž třemi góly po poločase

Fotbalisté Dortmundu doma remizovali v bundeslize s posledním Paderbornem 3:3.
Konec po 40 letech. Prezident Hoeness se rozloučil s Bayernem Mnichov

Uliho Hoenesse na vedoucí pozici vystřídal Herbert Hainer. Za působení Hoenesse získal Bayern 23 německých titulů a dvakrát vyhrál Ligu mistrů.
Mönchengladbach si výhrou nad Brémami upevnil vedení v Bundeslize

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili Brémy 3:1 a po 11. kole německé ligy mají v čele tabulky už čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.
Bayern týden po debaklu ve Frankfurtu deklasoval 4:0 Dortmund

Fotbalisté Bayernu Mnichov týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru bundesligy 4:0 Borussii Dortmund.

Schalke otočilo utkání s Augsburgem, Koubek třikrát inkasoval

Fotbalisté Schalke otočili zápas 10. kola bundesligy na hřišti Augsburgu, Tomáše Koubka překonali třikrát a vyhráli 3:2. Koubkův spoluhráč Jan Morávek, který právě za Schalke odehrál mezi lety 2009 a 2011 jednadvacet utkání, zůstal na lavičce.

Domácí šli do vedení v 38. minutě, po rychlé kombinaci střílel z hranice šestnáctky Daniel Baier. Schalke vyrovnalo v nastavení prvního poločasu, když přímý volný kop nadzvedl nad Koubka jeho spoluhráč Stephan Lichtsteiner.

Augsburg si vzal jednogólový náskok zpět patnáct minut po přestávce zásluhou penalty Alfreda Finnbogasona. Aktivnější Schalke však v 71. minutě srovnalo hlavičkou Ozana Kabaka a obrat dokonal osm minut před koncem Amine Harit, který po úniku obstřelil padajícího Koubka.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Düsseldorf - Kolín nad Rýnem 2:0 (38. Hennings z pen., 61. Thommy), Augsburg - Schalke 2:3 (38. Baier, 60. Finnbogason z pen. - 45.+1 vlastní Lichtsteiner, 71. Kabak, 82. Harit).

Třaskavé derby v Kolíně. Na stadion někdo vhodil kozí hlavy

Maskotem Kolína je dlouhá léta kozel jménem Hennes. Událostí se podle agentury SID zabývá policie.
Bayern schytal od Eintrachtu pět gólů, Lipsko nasázelo Mohuči dokonce osm

10. kolo bundesligy přineslo dramatické výsledky. Bayern Mnichov prohrál na hřišti Eintrachtu Frankfurt 1:5, Lipsko doma smetlo Mohuč 8:0.
Koubek udržel čisté konto proti Wolfsburgu. Mönchengladbach se posunul do čela

Mönchengladbach se po výhře 4:2 nad Frankfurtem ujal vedení v bundeslize. Stejnou možnost promarnil Wolfsburg po remíze 0:0 proti Augsburgu.
Bayern vyhrál nad nováčkem, Dortmund remizoval se Schalke

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili nad nováčkem německé ligy Unionem Berlín 2:1 a dostali se minimálně do neděle do čela tabulky.