Německý fotbal a reprezentace

Německá fotbalová reprezentace patří dlouhodobě k nejlepším týmům světa. Na posledních čtyřech mistrovstvích světa získali Němci vždy cenný kov (jedno zlato, dva bronzy, jedno stříbro) a medailově úspěšní byli i na posledních dvou Eurech (2008 a 2012). Kvalifikovali se také na ME 2016. kde ve finále vypadli s domácí Francií.

Celkově mají Němci z evropských a světových šampionátů už neuvěřitelných 21 cenných kovů.

Jak řekl někdejší anglický fotbalový reprezentant Gary Lineker: "Fotbal je hra jedenácti hráčů proti jedenácti soupeřům, kterou nakonec vyhrají Němci."

Současným kapitánem německého národního týmu je Bastian Schweinsteiger, trenérem Joachim Löw.

Německou nejvyšší fotbalovou soutěží je 1. Bundesliga, ve které nastupuje i řada českých reprezentantů (například Vladimír Darida nebo Theodor Gebre Selassie).

Gebre Selassieho gól nasměroval Werder Brémy do osmifinále poháru

Gól českého obránce Theodora Gebre Selassieho nasměroval fotbalisty Brém do osmifinále Německého poháru. Werder v brance s Jiřím Pavlenkou zvítězil na stadionu druholigového Hannoveru 3:0.

Gebre Selassie si po půlhodině hry počkal na centr z levé strany a bez přípravy poslal míč mezi dvěma protivníky do sítě. Další branky hostů pak přidali Josh Sargent a Jean Manuel Mbom.

Weghorst prodloužil neporazitelnost Wolfsburgu

Nizozemský kanonýr Wout Weghorst prodloužil neporazitelnost Wolfsburgu v bundesligové sezoně. Dvěma góly totiž rozhodl o výhře 2:1 nad fotbalisty Eintrachtu Frankfurt, po níž se Wolfsburg posunul po předehrávce 11. kola na čtvrté místo tabulky.

Hosté vedli od 62. minuty po penaltě jiného nizozemského legionáře Base Dosta, ale Weghorst v poslední čtvrthodině zápas otočil. Nejprve také proměnil pokutový kop a v 88. minutě přidal už devátou trefu v ročníku.

V tabulce střelců jsou před Weghorstem jen polský kanonýr Bayernu Robert Lewandowski s 12 góly a norský mladík Erling Haaland z Dortmundu s deseti trefami.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (76. z pen. a 88. Weghorst - 63. Dost z pen.).

1. Bayern Mnichov 10 7 2 1 34:16 23
2. Leverkusen 10 6 4 0 19:9 22
3. Lipsko 10 6 3 1 21:9 21
4. Wolfsburg 11 5 6 0 18:11 21
5. Dortmund 10 6 1 3 22:10 19
6. Union Berlín 10 4 4 2 22:14 16
7. Mönchengladbach 10 4 4 2 19:16 16
8. Stuttgart 10 3 5 2 19:16 14