Německý fotbal a reprezentace

Německá fotbalová reprezentace patří dlouhodobě k nejlepším týmům světa. Na posledních čtyřech mistrovstvích světa získali Němci vždy cenný kov (jedno zlato, dva bronzy, jedno stříbro) a medailově úspěšní byli i na posledních dvou Eurech (2008 a 2012). Kvalifikovali se také na ME 2016. kde ve finále vypadli s domácí Francií.

Celkově mají Němci z evropských a světových šampionátů už neuvěřitelných 21 cenných kovů.

Jak řekl někdejší anglický fotbalový reprezentant Gary Lineker: "Fotbal je hra jedenácti hráčů proti jedenácti soupeřům, kterou nakonec vyhrají Němci."

Současným kapitánem německého národního týmu je Bastian Schweinsteiger, trenérem Joachim Löw.

Německou nejvyšší fotbalovou soutěží je 1. Bundesliga, ve které nastupuje i řada českých reprezentantů (například Vladimír Darida nebo Theodor Gebre Selassie).

Fotbalisté Dortmundu odvrátili blamáž třemi góly po poločase
Zahraniční ligy

Fotbalisté Dortmundu doma remizovali v bundeslize s posledním Paderbornem 3:3.
Konec po 40 letech. Prezident Hoeness se rozloučil s Bayernem Mnichov

Uliho Hoenesse na vedoucí pozici vystřídal Herbert Hainer. Za působení Hoenesse získal Bayern 23 německých titulů a dvakrát vyhrál Ligu mistrů.
Mönchengladbach si výhrou nad Brémami upevnil vedení v Bundeslize

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili Brémy 3:1 a po 11. kole německé ligy mají v čele tabulky už čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.
Bayern týden po debaklu ve Frankfurtu deklasoval 4:0 Dortmund

Fotbalisté Bayernu Mnichov týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru bundesligy 4:0 Borussii Dortmund.

Schalke otočilo utkání s Augsburgem, Koubek třikrát inkasoval

Fotbalisté Schalke otočili zápas 10. kola bundesligy na hřišti Augsburgu, Tomáše Koubka překonali třikrát a vyhráli 3:2. Koubkův spoluhráč Jan Morávek, který právě za Schalke odehrál mezi lety 2009 a 2011 jednadvacet utkání, zůstal na lavičce.

Domácí šli do vedení v 38. minutě, po rychlé kombinaci střílel z hranice šestnáctky Daniel Baier. Schalke vyrovnalo v nastavení prvního poločasu, když přímý volný kop nadzvedl nad Koubka jeho spoluhráč Stephan Lichtsteiner.

Augsburg si vzal jednogólový náskok zpět patnáct minut po přestávce zásluhou penalty Alfreda Finnbogasona. Aktivnější Schalke však v 71. minutě srovnalo hlavičkou Ozana Kabaka a obrat dokonal osm minut před koncem Amine Harit, který po úniku obstřelil padajícího Koubka.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Düsseldorf - Kolín nad Rýnem 2:0 (38. Hennings z pen., 61. Thommy), Augsburg - Schalke 2:3 (38. Baier, 60. Finnbogason z pen. - 45.+1 vlastní Lichtsteiner, 71. Kabak, 82. Harit).

Třaskavé derby v Kolíně. Na stadion někdo vhodil kozí hlavy

Maskotem Kolína je dlouhá léta kozel jménem Hennes. Událostí se podle agentury SID zabývá policie.
Bayern schytal od Eintrachtu pět gólů, Lipsko nasázelo Mohuči dokonce osm

10. kolo bundesligy přineslo dramatické výsledky. Bayern Mnichov prohrál na hřišti Eintrachtu Frankfurt 1:5, Lipsko doma smetlo Mohuč 8:0.
Koubek udržel čisté konto proti Wolfsburgu. Mönchengladbach se posunul do čela

Mönchengladbach se po výhře 4:2 nad Frankfurtem ujal vedení v bundeslize. Stejnou možnost promarnil Wolfsburg po remíze 0:0 proti Augsburgu.
Bayern vyhrál nad nováčkem, Dortmund remizoval se Schalke

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili nad nováčkem německé ligy Unionem Berlín 2:1 a dostali se minimálně do neděle do čela tabulky.
Kuriózní penalta v druhé německé lize. Rozcvičující se náhradník přitížil svému týmu

Kiel zdolal Bochum navzdory kurióznímu pokutovému kopu. Hosté dostali možnost penalty poté, co jeden z náhradníků Kielu za brankou vyšlápl do hřiště.
Koubek s Morávkem pomohli Augsburgu k remíze s Bayernem

Fotbalisté Bayernu Mnichov dvakrát překonali českého brankáře Tomáše Koubka, přesto v osmém kole německé ligy znovu ztratili body.
Schickova smůla pokračuje. Na tréninku Lipska si zase zranil kotník

Fotbalový reprezentant Patrik Schick si na tréninku Lipska poranil pravý kotník. Jak dlouho bude český útočník mimo hru, bundesligový klub neoznámil.

Němci vedli nad Argentinou o dva góly, nakonec remizovali

Němečtí fotbalisté neudrželi v přípravném utkání s Argentinou dvoubrankový náskok a prestižní duel výrazně oslabených rivalů skončil v Dortmundu nerozhodně 2:2. Domácím v prvním poločase vypracovali v rozmezí sedmi minut vedení Serge Gnagbry a Kai Havertz, po změně stran snížil náhradník Lucas Alario a pět minut před koncem vyrovnal při reprezentačním debutu Lucas Ocampos.

Bývalý německý kapitán Schweinsteiger ukončil kariéru

Bývalý kapitán německé fotbalové reprezentace a mistr světa z roku 2014 Bastian Schweinsteiger ukončil v 35 letech kariéru. Konec oznámil dva dny po posledním zápase v dresu Chicaga Fire v zámořské lize MLS, která pro klub skončila bez postupu do play off.

Schweinsteiger odehrál za národní tým 121 zápasů, jen tři němečtí hráči mají více startů. Dlouhá léta byl oporou Bayernu Mnichov, s nímž získal řadu trofejí, dva roky pak strávil v Manchesteru United a před dvěma lety odešel do Chicaga. Za něj hrál ještě v neděli.

Darida gólem přispěl k výhře Herthy nad Düsseldorfem

Český záložník Vladimír Darida pomohl v německé fotbalové lize gólem a gólovou přihrávkou k vítězství Herthy Berlín 3:1 nad Düsseldorfem.
Naše výkony se přiblížily hráčům, kteří stojí miliardy, ocenil Trpišovský po Borussii
2:12
Liga mistrů

"Abychom dostihli Hakimiho, asi bychom potřebovali elektrickou koloběžku,“ kroutil hlavou po zápase s Dortmundem trenér Slavie Jindřich Trpišovský.
Trpišovský: Dortmund je mašina. Myslel jsem, že záběry jejich hry jsou zrychlené
Liga mistrů

Dortmund byl pro trenéra Trpišovského inspirací v počátcích jeho trenérské kariéry. Teď je pro něj jedním z nejtěžších soupeřů, na které narazil.
Darida dvěma gólovými přihrávkami přispěl k vysoké výhře Herthy

Český záložník Vladimír Darida přispěl v 6. kole německé fotbalové ligy dvěma gólovými přihrávkami k vítězství Herthy Berlín 4:0 v Kolíně nad Rýnem.

Freiburg se posunul výhrou v Düsseldorfu na třetí místo

Freiburg vyhrál díky gólu střídajícího Gian-Lucy Waldschmidta z 81. minuty v Düsseldorfu 2:1 a posunul se o skóre na třetí místo německé fotbalové ligy. Po šesti kolech má 13 bodů a prožívá nejlepší vstup do sezony v historii.

Domácí se ve 42. minutě ujal vedení po hlavičce Rouwena Henningse. Düsseldorf skóroval v 15. bundesligovém utkání v řadě, což se mu podařilo naposledy v sezoně 1991/92. Freiburg ale ještě před přestávkou odpověděl zásluhou Jonathana Schmida.

V 64. minutě neproměnil pokutový kop Lucas Holer, jehož pokus zlikvidoval brankář Zackary Steffen. Freiburg ale nakonec přesto slavil další zisk tří bodů po Waldschmidtově trefě zpoza vápna.

Dortmund před Slavií remizoval s Brémami, bundesligu vede Bayern

Fotbalistům Dortmundu se nepovedla generálka na středeční utkání Ligy mistrů na stadionu pražské Slavie.