Střelba na Euru. Policie v Hamburku zastavila muže s cepínem a zápalným zařízením

ČTK ČTK
16. 6. 2024 14:56
Německá policie dnes po poledni poblíž hlavní hamburské třídy Reeperbahn postřelila muže ozbrojeného cepínem a zápalným zařízením.
Policie zasahuje v Hamburku před zápasem Eura.
Policie zasahuje v Hamburku před zápasem Eura. | Foto: Reuters

Na X to uvedla policie, podle níž muž policisty ohrožoval. Server bulvárního listu Bild tvrdí, že muž útočil i na fotbalové fanoušky, kterých jsou při příležitosti mistrovství Evropy ve fotbale v centru druhého nejlidnatějšího německého města desítky tisíc. Policie to ale nepotvrdila, útok podle ní neměl s fotbalem souvislost.

Policie dále uvedla, že útočníkovi se nyní dostává lékařské péče. Agentura DPA napsala, že byl zasažen do nohy, Bild tvrdí, že je v ohrožení života.

Server tohoto listu, který původně psal o útoku sekerou, také tvrdí, že muž zaútočil i na fanoušky, kterých se před zápasem Nizozemska s Polskem v centru Hamburku pohybuje na 40.000.

DPA ani policie to však nepotvrdily. "Podle současných poznatků to nemá s fotbalem žádnou spojitost," sdělil agentuře mluvčí policie. Muž podle něj vyšel z hospody v ulici Silbersackstrasse a v rukou měl cepín, kterým "výhružně" mířil na policisty. Navíc držel Molotovovův koktejl, což dále vyostřilo situaci. Podle záběrů zveřejněných na X poté na místě padlo několik výstřelů.

Ve zcela jiné části Německa - ve městě Wolmirstedt poblíž Magdeburku - v pátek večer tři fotbalové příznivce pobodal a zranil 27letý Afghánec, dva z nich vážně. Muž podle policie ještě předtím "noži podobným předmětem" zabil jiného Afghánce.

 

Právě se děje

Další zprávy