Nejlepší hokejový tým historie. Co dělají hrdinové z Nagana 1998

Nejlepší hokejový tým historie. Co dělají hrdinové z Nagana 1998
Kapitán naganského týmu Vladimír Růžička (s vlajkou), brankář Dominik Hašek sledováni poraženým ruským supertýmem. Pro ty z vás, kteří Nagano nepamatují: říkalo se mu Turnaj století, protože se na něm poprvé sjely týmy včetně všech hvězd z NHL. Svět se předem ptal, zda Rusové dokáží Kanadě sebrat zlato. Omyl. Vyhrál český tým.
Jeho trenérem byl Ivan Hlinka (vlevo). Právě si plácnul na střídačce s masérem Šaškem. Hlinka byl strůjcem vítězství, tak charismatického trenéra od té doby český hokej hledá marně. 16. srpna 2004 zahynul Hlinka při autonehodě.
Jaromír Jágr byl už v té době velká hvězda NHL. V Naganu hrál výborně, ale jedničkou týmu nebyl... Dnes, to ale víte, po návratu do NHL válí ve Philadelphii.
Tady je největší hrdina národa v roce 1998. Dominika Haška (raduje se po vyřazení Kanady v semifinále, kdy v nájezdech nepustil Kanaďanům ani branku) lidé posílali za jeho výkony na Hrad. Zůstal u hokeje - narozdíl od Jágra teď ale čeká, zda mu někdo nabídne smlouvu, aby pokračoval v kariéře.
Foto: Eduard Erben
Sport Sport
23. 3. 2012 15:26

Podívejte se na archivní snímky spolupracovníka Aktuálně.cz Eduarda Erbena z roku 1998. Vidíte na nich nejúspěšnější hokejový tým české historie, vítěze olympiády. Co dělají dnes?

 

Právě se děje

Další zprávy