Nejhorší v historii? Fanoušci se vysmívají ceremoniálu: Podívaná jako z Eurovize

Sport Sport
Aktualizováno 15. 6. 2024 7:28
Letošní mistrovství Evropy ve fotbale začalo parádní fotbalovou show v podobě německého vítězství nad Skotskem 5:1. Horší podívanou už bylo to, co mu předcházelo: minimalisticky pojatý zahajovací ceremoniál sklidil tvrdou kritiku fotbalových fanoušků.
Slavnostní zahájení ME
Slavnostní zahájení ME | Foto: Reuters

Organizátoři Eura 2024 v Německu zvolili pro zahajovací ceremoniál variantu bez okázalé show či vystoupení slavných umělců, kteří by odstartovali dlouho očekávaný evropský šampionát ve fotbale.

Místo toho se rozhodli pro nenápadné a zcela standardní představení s vlajkami a tanečníky. Ve srovnání s předchozími akcemi, ať už se jedná o Africký pohár národů nebo olympijské hry, vyzněla předehra šampionátu hodně průměrně.

Podle zahraničních novinářů podvečer v Berlíně probíhal v atmosféře školního shromáždění: máme to za sebou a pojďme rychle na fotbal.

Ještě ostřejší kritiku schytala show německých organizátorů od fanoušků. 

Organizátor 1: "A co je v plánu pro zahajovací ceremoniál?" Organizátor 2: "Spousta lidí tančících na podělanou, nevýraznou hudbu a držící vlajky. Jako vždycky." Organizátor 1: "A myslíte si, že se to lidem bude líbit?" Organizátor 2: "Ne." Organizátor 1: "V pohodě. Jdeme na to."

To je jeden z příspěvků na sociální síti X, který vystihuje rozpaky fanoušků, kteří se těšili na daleko velkolepější představení. Další z diváků se ptá, zda to náhodou nebyl nejhorší ceremoniál v historii. A třetí se přidává: "Bylo to jako sledování Eurovize."

Uživatel s přezdívkou Big Jon Bass zase připomíná zahájení kontinentálního mistrovství v roce 1980: "Je to jako když musíš tancovat dokola s obřím padákem."

Celá akce trvala pouhých deset minut. Nejsilnější okamžik přišel v jejím úvodu, kdy olympijský stadion v Berlíně uctil památku Franze Beckenbauera, který zemřel na začátku tohoto roku.

Bývalý obránce, který je všeobecně považován za jednoho z nejlepších v historii, dovedl svou zemi jako kapitán ke triumfu na mistrovství Evropy 1972 a světovém šampionátu o dva roky později. Jako trenér pak s Němci zvítězil na MS 1990.

 

Právě se děje

Další zprávy