Nečas gólem a asistencí odvrátil konec sezony, Dallas je blízko postupu

14. 5. 2024 6:59
Carolina i díky gólu a nahrávce Martina Nečase porazila NY Rangers 4:1 a napodruhé odvrátila konec sezony. Hurricanes v sérii prohrávají 2:3 a před sebou mají domácí šestý zápas. Dallas ve čtvrtém zápase proti Coloradu vyhrál 5:1 a vybojoval si dva postupové mečboly.
Martin Nečas | Video: NHL

První dvě třetiny zápasu mezi NY Rangers a Carolinou se nesly v opatrném duchu. Útočníci se složitě dostávali do střeleckých pozic a když už si šanci vytvořili ztroskotali na spolehlivých brankářích.

Jedinou branku v prvních 40 minutách dal v oslabení domácí Jacob Trouba, jenž v obranném pásmu získal puk po zaváhání Sebastiana Aha a v přečíslení 2 na 1 prostřelil Frederika Andersena.

Carolina si své střelecké trápení z prvních dvou třetin plně vynahradila v závěrečném dějství, ve kterém se prosadila hned čtyřikrát a otočila duel na svou stranu. Hurricanes otočili skóre dvěma góly během sedmi minut a v čase 49:56 přidali uklidňující branku na 3:1.

Nečas zpoza branky poslal puk mezi kruhy, tam si ho po teči Jacka Druryho našel Jordan Martinook a potřetí v zápase překonal Igora Šesťorkina. V závěru přidal Nečas gól do prázdné branky a pečetil tak výhru Hurricanes 4:1.

Dallas proti Coloradu opět nastoupil bez Radka Faksy, ve čtvrtém duelu série se ale mohl spolehnout na Wyatta Johnstona. Útočník, který dnes slaví jednadvacáté narozeniny, vstřelil dvě branky a potvrdil svou pozici nejlepšího střelce týmu. Se sedmi přesnými trefami je dokonce třetím nejlepším kanonýrem celého play off.

Stars vyhráli 5:1 a přiblížili se postupu do konferenčního finále. Pokud sérii dotáhnou do vítězného konce, čeká je jeden z dvojice Edmonton, Vancouver.