Nečas je volný pro MS. Dal gól, jeho tým se ale v závěru sesypal a v play off končí

17. 5. 2024 7:48
Hokejisté NY Rangers čtyřmi góly ve třetí třetině otočili zápas s Carolinou a po výhře 5:3 postoupili do finále Východní konference NHL.
Sestřih šestého utkání série 2. kola play off NHL Carolina - Rangers | Video: Asociated Press

Hurricanes nestačil ani gól Martina Nečase, jenž v 19. minutě otevřel skóre zápasu.

Český útočník využil výborné nahrávky Jordana Martinooka zpoza branky a z bezprostřední blízkosti poslal Carolinu do vedení.

Nečas se prosadil ve druhém zápase za sebou a se čtyřmi góly a pěti nahrávkami je nejproduktivnějším Čechem v play off.

Ve druhé třetině Carolina zásluhou Setha Jarvise a Sebastiana Aha vedla už 3:1 ani nadějný náskok ovšem Hurricanes sezonu neprodloužil.

Rangers ve třetí dvacetiminutovce nasázeli čtyři branky a po dvou letech postoupili do finále Východní konference.

Hattrickem obrat řídil Chris Kreider. Vítěznou branku americký útočník vstřelil v čase 55:41.

Carolina po loňské účasti v konferenčním finále tentokrát mezi nejlepší čtyřku NHL neprošla.

Českému národnímu týmu se tak otevírá možnost povolat na domácí šampionát útočníka Nečase.

Možné účasti na pražském mistrovství se naopak vzdálil Filip Hronek, jehož Vancouver porazil Edmonton 3:2 a v sérii se ujal vedení 3:2 na zápasy.

Postupový mečbol Canucks zařídil gólem 33 vteřin před koncem základní hrací doby J. T. Miller.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Carolina - New York Rangers 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Branky: 19. Nečas, 25. Jarvis, 30. S. Aho - 47., 52. a 56. Kreider, 26. Trocheck, 60. Goodrow. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19.124. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (NY Rangers), 2. Aho (Carolina), 3. Trocheck (NY Rangers). Konečný stav série 2:4.

Západní konference - 5. zápas:

Vancouver - Edmonton 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky: 18. Soucy, 26. Di Giuseppe, 60. J. Miller - 5. E. Kane, 18. Janmark. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19.052. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. E. Pettersson, 3. Q. Hughes (všichni Vancouver). Stav série 3:2.