Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Na Kanadu vsadil půl miliónu!

3. 5. 2018 17:07
Hokejový šampionát v Dánsku ještě nezačal, ale o zajímavé příběhy není nouze už nyní.
Foto: Fortuna

Sázková kancelář Fortuna registruje více než půlmiliónový vklad (620 000 Kč) od jednoho sázkaře na celkové prvenství Kanady. Pokud "kolébka hokeje" potvrdí svoji dominanci z posledních let (titul 2015 a 2016, stříbro 2017), odnese si výherce 1 366 000 Kč!

"Není zcela běžné, aby někdo vsadil tak velký obnos, ještě před začátkem přípravy nebo oznámení konečné nominace, ale výzvu jsme se přijali a uvidí se kdo z koho, stejný hráč nám vsadil tiket opakovaně (celkem 5 krát), poslední když už byla jasná osa kanadského týmu," říká hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák".

Kanada letos přiveze na šampionát mimořádně silný výběr včetně vítěze produktivity letošního ročníku NHL, Connora McDavida, který je mnohými odborníky pasován na nejlepšího hokejistu současnosti. Dobrý ročník mají za sebou ale také jeho spoluhráči Horvat, Barzal, Eberle nebo O´Reilly.

"Pravdou je, že letos je rozložení sázek trochu odlišné než v minulosti, dříve se do náběrů více promítal patriotismus, ale tentokrát se omlazené sestavě kouč Jandače tolik nevěří. Na celkové prvenství Kanady míří hned 80 % všech sázek, což je neobvyklé vysoké číslo, většinou bývá okruh favoritů o něco vyrovnanější", dodává Hanák.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy