ms do 20 let

Obránce Jiříček má poraněné vazy v levém koleně a na MS dvacítek dohrál

Český hokejový obránce David Jiříček už do mistrovství světa dvacítek v Kanadě nezasáhne. V nedělním úvodním utkání s domácím výběrem si poranil vazy v levém koleně. Osmnáctiletý hráč extraligové Plzně se snažil ve 28. minutě zastavit ve středním pásmu Willa Cuylleho, ale po srážce koleny pro něj zápas a nakonec i celý šampionát skončil.

"David Jiříček má vazové poranění v oblasti levého kolena a do mistrovství světa juniorů v Kanadě už bohužel nezasáhne. Včerejší předběžná diagnóza reprezentačního lékaře Jaroslava Budína byla potvrzena dnešní magnetickou rezonancí," uvedl tiskový mluvčí české dvacítky Ondřej Kalát.

"Zítra odletí zpět do České republiky. Obdržel kompletní výsledky magnetické rezonance a předá je svému klubovému lékaři, který následně rozhodne o dalším postupu," dodal Kalát.

Jiříček startoval na druhém juniorském mistrovství světa a má na kontě už i čtyři zápasy v dresu české reprezentace. V červenci jej čeká draft NHL a podle prognóz by mohl atakovat první desítku výběru talentů pro nejlepší ligu světa.

"Všichni víme, že David je velkou nadějí českého hokeje. Samozřejmě to mužstvo nějakým způsobem poznamenalo, na druhou stranu v týmu hrají beci jako Jirka Ticháček, David Moravec a Michal Hrádek, kluci, kteří hrajou extraligu, tak to musí vzít oni. Bohužel i tyhle věci k hokeji patří," komentoval ztrátu Jiříčka už po utkání s Kanadou trenér Karel Mlejnek.

Zdroj: ČTK

Hokejový útočník Lauko se připojí k reprezentaci na juniorském MS

Hokejový útočník Jakub Lauko hrající na farmě Bostonu v Providence prošel výstupní lékařskou prohlídkou a posílí českou reprezentaci na juniorském mistrovství světa v Ostravě a Třinci. ČTK to potvrdil tiskový mluvčí týmu Ondřej Kalát, další informace zástupci reprezentace zveřejní ve středu.

Devatenáctiletý útočník se zranil před deseti dny, kdy po srážce s protihráčem opustil led na nosítkách. Utrpěl otřes mozku a neprošel první výstupní kontrolou.

"Kuba se cítí dobře a je to jen otázka času, kdy dostane zelenou. Měl drobný otřes, připravuje se teď v nějakém bezkontaktním režimu, ale nemá symptomy typu, že by mu bylo zle nebo se mu točila hlava. Věřím, že další prohlídkou projde a přijede za námi," předpověděl v pondělí reprezentační trenér Václav Varaďa.

Zdroj: ČTK
Pokračovat