Změna u Renaultu. Heidfelda by měl nahradit Senna

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
23. 8. 2011 9:30
Synovec Ayrtona by měl Renaultu přinést výsledky i peníze
Bruno Senna je v GP2 zvyklý vítězit. Probojuje se do F1 již příští sezonu?
Bruno Senna je v GP2 zvyklý vítězit. Probojuje se do F1 již příští sezonu? | Foto: Zuzana Hronová, brunosenna.com.br

Londýn - Změnu ve složení týmu před Velkou cenou Belgie chystá tým formule 1 Lotus Reanult GP. Ve Spa by totiž místo Nicka Heidfelda měl nastoupit Bruno Senna a nahradit ho až do konce letošní sezony.

Tvrdí to Eddie Jordan, někdejší majitel a zakladatel stáje Jordan, v níž německý pilot dříve jezdil.

Výměna by měla Renaultu přinést jak výsledky, tak především peníze. Heidfeld do týmu totiž přišel jako náhrada za zraněného Roberta Kubicu v podstatě bez sponzorů, zatímco Brazilec může do kasy přinést miliony.

Čtěte také: S Mercedesem se prý vyhrát nedá. ´Má vina,´ říká Schumi

Synovec někdejšího šampiona F1 Ayrtona Senny loni působil v týmu Hispanie, kde si v premiérové sezoně ve formuli nepřipsal ani bod.

Heidfeld jich letos získal již 34, o dva více, než jeho kolega v týmu Vitalij Petrov.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy