Zlatou přilbu si odváží Holder, Dryml v Polsku zkolaboval

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 5. 10. 2014 22:49
Mistr světa z roku 2012 Chris Holder z Austrálie vyhrál Zlatou přilbu, tradiční plochodrážní závod v Pardubicích.
Zlatá přilba.
Zlatá přilba. | Foto: Eduard Erben

Pardubice - Mistr světa z roku 2012 Chris Holder z Austrálie vyhrál 66. ročník plochodrážního závodu o Zlatou přilbu v Pardubicích

Druhý ve finále skončil další stálý jezdec seriálu Grand Prix Švéd Fredrik Lindgren, třetí dojel Chorvat Jurica Pavlic. Nejlepší z Čechů Josef Franc byl druhý ve finále B a obsadil tak konečné osmé místo.

Na startu nebyl obhájce prvenství Darcy Ward, který kvůli pozitivní zkoušce na alkohol v závodě Grand Prix v Lotyšsku nesmí závodit. Legendární trofej ale po Holderově vítězství stejně poputuje do Austrálie.

Do Pardubic nepřijel nakonec ani původně avizovaný vítěz závodu z roku 2011 Rune Holta z Polska. Dán Hans Andersen, který Zlatou přilbu vyhrál v roce 2008, vypadl v semifinále a skončil po jasném vítězství ve finále B nakonec sedmý. Pro stálého jezdce seriálu Grand Prix Brita Chrise Harrise bylo rovněž konečnou semifinále, za své poslední jízdy odstoupil.

Dryml skončil po letu v nemocnici

Franc ve vylučovacích jízdách nasbíral devět bodů za první a druhé místo, ve čtvrtfinále mu k postupu stačily první a třetí pozice. Čtyři body v semifinálové skupině ale už byly málo. "Není to úplně špatně, ale chtěl jsem ještě trochu víc," řekl Franc.

Aleš Dryml byl nasazen přímo do čtvrtfinále a po vítězství v první jízdě a druhém místu ve třetí rozjížďce hladce postoupil do semifinále. Tam se mu ale už tolik nevedlo. Nejprve přijel předposlední, pak nezabodoval a do třetí jízdy už nenastoupil.

Okamžitě totiž zamířil na letiště, kde byl připravený vrtulník na jeho přesun k večernímu závodu polské ligy v Ostrowě Wielkopolském. "Když moje šance na velké finále vyhasly, chtěl jsem ušetřit čas a odjel trochu dřív, i tak byl ten přesun dost na krev," konstatoval Dryml a malé finále se tak jelo ve čtyřech.

Ve čtvrtfinále skončily šance dalších českých jezdců Tomáše Suchánka, Hynka Štichauera, Václava Milíka a Eduarda Krčmář

Dryml absolvoval v Polsku jedinou jízdu, v níž nejdřív po ataku soupeře upadl a po restartu si dojel pro bod za třetí místo. Pak ale podle informací webu sportowefakty.pl v boxech v Ostrowě Wielkopolském zkolaboval a sanitka ho odvezla do nemocnice. Samotný závod byl po šesté jízdě předčasně ukončen kvůli výpadku osvětlení.

Zlatá přilba, mezinárodní závod na ploché dráze v Pardubicích:

Finále: 1. Holder (Austr.), 2. Lindgren (Švéd.), 3. Pavlic (Chorv.), 4. Miedziňski, 5. Walasek (oba Pol.), 6. Aspgren (Švéd.).

Malé finále: 1. Andersen (Dán.), 2. Franc (ČR), 3. Lahti (Fin.), ...A. Dryml (ČR) nenastoupil.

 

Právě se děje

před 2 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy