Zlatou přilbu si odváží Holder, Dryml v Polsku zkolaboval

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 5. 10. 2014 22:49
Mistr světa z roku 2012 Chris Holder z Austrálie vyhrál Zlatou přilbu, tradiční plochodrážní závod v Pardubicích.
Zlatá přilba.
Zlatá přilba. | Foto: Eduard Erben

Pardubice - Mistr světa z roku 2012 Chris Holder z Austrálie vyhrál 66. ročník plochodrážního závodu o Zlatou přilbu v Pardubicích

Druhý ve finále skončil další stálý jezdec seriálu Grand Prix Švéd Fredrik Lindgren, třetí dojel Chorvat Jurica Pavlic. Nejlepší z Čechů Josef Franc byl druhý ve finále B a obsadil tak konečné osmé místo.

Na startu nebyl obhájce prvenství Darcy Ward, který kvůli pozitivní zkoušce na alkohol v závodě Grand Prix v Lotyšsku nesmí závodit. Legendární trofej ale po Holderově vítězství stejně poputuje do Austrálie.

Do Pardubic nepřijel nakonec ani původně avizovaný vítěz závodu z roku 2011 Rune Holta z Polska. Dán Hans Andersen, který Zlatou přilbu vyhrál v roce 2008, vypadl v semifinále a skončil po jasném vítězství ve finále B nakonec sedmý. Pro stálého jezdce seriálu Grand Prix Brita Chrise Harrise bylo rovněž konečnou semifinále, za své poslední jízdy odstoupil.

Dryml skončil po letu v nemocnici

Franc ve vylučovacích jízdách nasbíral devět bodů za první a druhé místo, ve čtvrtfinále mu k postupu stačily první a třetí pozice. Čtyři body v semifinálové skupině ale už byly málo. "Není to úplně špatně, ale chtěl jsem ještě trochu víc," řekl Franc.

Aleš Dryml byl nasazen přímo do čtvrtfinále a po vítězství v první jízdě a druhém místu ve třetí rozjížďce hladce postoupil do semifinále. Tam se mu ale už tolik nevedlo. Nejprve přijel předposlední, pak nezabodoval a do třetí jízdy už nenastoupil.

Okamžitě totiž zamířil na letiště, kde byl připravený vrtulník na jeho přesun k večernímu závodu polské ligy v Ostrowě Wielkopolském. "Když moje šance na velké finále vyhasly, chtěl jsem ušetřit čas a odjel trochu dřív, i tak byl ten přesun dost na krev," konstatoval Dryml a malé finále se tak jelo ve čtyřech.

Ve čtvrtfinále skončily šance dalších českých jezdců Tomáše Suchánka, Hynka Štichauera, Václava Milíka a Eduarda Krčmář

Dryml absolvoval v Polsku jedinou jízdu, v níž nejdřív po ataku soupeře upadl a po restartu si dojel pro bod za třetí místo. Pak ale podle informací webu sportowefakty.pl v boxech v Ostrowě Wielkopolském zkolaboval a sanitka ho odvezla do nemocnice. Samotný závod byl po šesté jízdě předčasně ukončen kvůli výpadku osvětlení.

Zlatá přilba, mezinárodní závod na ploché dráze v Pardubicích:

Finále: 1. Holder (Austr.), 2. Lindgren (Švéd.), 3. Pavlic (Chorv.), 4. Miedziňski, 5. Walasek (oba Pol.), 6. Aspgren (Švéd.).

Malé finále: 1. Andersen (Dán.), 2. Franc (ČR), 3. Lahti (Fin.), ...A. Dryml (ČR) nenastoupil.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy