Zběsilá jízda moravskými vinicemi. Taková byla Rally Hustopeče

Zběsilá jízda moravskými vinicemi. Taková byla Rally Hustopeče
Foto: Matěj Skalník
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
13. 6. 2011 18:15

V okolí vinic na jižní Moravě se jel 7. ročník Agrotec Mogul Rally Hustopeče. Zvítězila tovární posádka Škody Motorsport Jan Kopecký, Petr Starý ve Fabii S200, druhé místo obsadili Roman Kresta a Petr Gross ve stejném voze, kteří ztratili 37,4 vteřiny. Bronzovou příčku vybojovali Václav Pech s Petrem Uhlem v Mitsubishi Lancer Evo IX R4, kteří za stříbrem zaostali o 3,7 vteřiny. Podívejte se na galerii ze závodu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy