Závod A1 GP v Brně oficiálně potvrzen, jede se v říjnu

rav
1. 8. 2007 17:21
Na Masarykově okruhu se pojede 14. října
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pořadatelé formulové série A1 GP ve středu oficiálně potvrdili, že i letos se pojede v Brně.

Masarykův okruh figuruje v kalendáři na novou sezonu, který čítá celkem jedenáct velkých cen. Český podnik se odjede jako druhý v pořadí, 14. října.

A1 GP se na rozdíl od drtivé většiny jiných šampionátů nejezdí na ročníky, ale na sezony podzim - zima, podobné jako například ve fotbalové lize. Ročník 2007/2008 startuje 30. září v nizozemském Zandvoortu.

Kromě Evropy piloti národních stájí zamíří také do Asie, Austrálie, Afriky, Mexika či na Nový Zéland.

Majitelem české licence je Antonín Charouz, jeho tým v minulém ročníku získal 27 bodů a obsadil konečné dvanácté místo. Vyhrálo Německo se 128 body.

Kalendář A1 GP pro sezonu 2007/2008
30. září 2007 - Zandvoort, Nizozemsko
14. října 2007 - Brno, Česko
4. listopadu 2007 - zatím neupřesněný závod v Asii
25. listopau 2007 - Sepang, Malajsie
16. prosinec 2007 - Žuhaj, Čína
20. ledna 2008 - Taupo, Nový Zéland
3. února 2008 - Sydney, Austrálie
24. února 2008 - Durban, Jižní Afrika
16. března 2008 - Mexico City, Mexiko
6. dubna 2008 - Šanghaj, Čína
4. května 2008 - Brands Hatch, Velká Británie

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy