Za nehodu De Villotaové, která přišla o oko, nemůže defekt

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 7. 2012 18:15
Vážnou nehodu španělské pilotky Marie de Villotaové před dvěma týdny na letišti v Británii nezavinila technická závada monopostu.
María de Villotaová
María de Villotaová | Foto: Marussia Racing

Banbury - Vážnou nehodu španělské pilotky Marie de Villotaové před dvěma týdny na letišti v Británii nezavinila technická závada monopostu.

Po skončení interního vyšetřování to oznámil zaměstnavatel testovací jezdkyně, ruská stáj formule 1 Marussia.

Dvaatřicetiletá De Villotaová 3. července při testech aerodynamiky na letišti v Duxfordu narazila na rovince do nakládací rampy zaparkovaného týmového kamionu.

Její monopost směřoval k mechanikům do boxu, ale nečekaně zrychlil.

"Vyšetřovací práce jsme ukončili"

Dcera někdejšího pilota F1 trefila rampu v úrovni hlavy, měla proraženou lebku, podstoupila dvě operace a přišla o pravé oko.

"Po pečlivém přezkoumání všech údajů a informací tým došel k závěru, že můžeme vyloučit stav vozu jako příčinu nehody," uvedl šéf stáje John Booth.

Nejpravděpodobnější příčinou tak byla jezdecká chyba pilotky, která řídila vůz formule 1 teprve počtvrté a vůbec poprvé pro stáj Marussia.

Podle Bootha zůstává De Villotaová hospitalizována, ale začíná se zotavovat.

"Vyšetřovací práce jsme ukončili a můžeme se znovu zaměřit na prioritu, kterou je pro nás Mariino zdraví a podpora její rodiny," dodal týmový šéf.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy