Abraham v superbikové premiéře bodoval, dojel třináctý

Radek Vičík Radek Vičík
27. 2. 2016 7:41
Karel Abraham si v dnešní jízdě číslo úvodního dílu světového šampionátu superbiků v Phllip Island vyjel své první dva tři body, když obsadil 13. místo. V kvalifikaci třídy superspot obsadil Ondřej Ježek s Kawasaki 14. pozici .
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: Radek Vičík

Phllip Island - Karel Abraham si v dnešní jízdě číslo úvodního dílu světového šampionátu superbiků na okruhu  Phllip Island vyjel své první dva tři body, když obsadil 13. místo. V kvalifikaci třídy supersport obsadil Ondřej Ježek s Kawasaki výbornou 14. pozici .

Z šestnáctého místa na startovním roštu Abraham sice v úvodních kolech mírně ztratil, ale pak se jezdec v sedle BMW postupně probíjel vpřed, aby se v polovině závodu dostal do bodované patnáctky. V závěru se posunul ještě o dvě pozice vpřed. Brněnský rodák tak získal první body ze světového šampionátu od 11. místa v GP San Marina třídy MotoGP v roce 2014.

V těsném dramatu zvítězil obhájce titulu Jonathan Rea na Kawasaki před svým britským krajanem Chazem Daviesem s Ducati o pouhých 63 tisícin vteřiny.

Ježka v prvním superpole dělilo od postupu do superpole 1 13. setin vteřiny. Druhá jízda superbiků i jediná supersportů jsou v Austrálii naplánovány na zítřek.

Úvodní podnik mistrovství světa superbiků na Phillip Islandu (Austrálie):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 33:47,823, 2. Davies (Brit./Ducati) -0,063, 3. Van der Mark (Niz./Honda) -0,487, ...13. Abraham (ČR/BMW) -37,281.