Woffinden je podruhé mistrem světa na ploché dráze

3. 10. 2015 22:48
Britský plochodrážní jezdec Tai Woffinden je podruhé v kariéře mistrem světa. Pětadvacetiletý závodník tak navázal na svůj předloňský triumf v tomto dvanáctidílném seriálu.
Tai Woffinden při GP České republiky.
Tai Woffinden při GP České republiky. | Foto: Jiří Šimeček

Toruň (Polsko) - Britský jezdec Tai Woffinden se stal podruhé mistrem světa na ploché dráze. Titul si zajistil v předposledním závodu v polské Toruni, v němž obsadil deváté místo. Trofej slavnostně převezme za tři týdny po závěrečné Grand Prix v Melbourne.

Woffinden navázal na předloňský triumf v seriálu a stal se třetím britským plošinářem s dvěma tituly mistra světa po Freddiem Williamsovi a Peteru Cravenovi.

Grand Prix Toruně přitom pětadvacetiletému závodníkovi nevyšla a zaznamenal v ní druhý nejhorší výsledek v sezoně. Woffinden nepostoupil do semifinále a získal jen osm bodů. Přesto si udržel náskok 25 bodů na druhého Američana Grega Hancocka a musel čekat, jak si obhájce titulu a trojnásobný šampion povede. Hancock dojel v prvním semifinále čtvrtý, zůstal bez bodu a Woffinden mohl začít slavit.

Na cestě k titulu britský jezdec vyhrál květnovou Grand Prix na pražské Markétě, druhé vítězství v sezoně přidal před týdnem ve Stockholmu. Finále jel osmkrát z jedenácti dosavadních závodů.

Grand Prix Toruně, závod MS na ploché dráze:

Finále: 1. Pedersen (Dán.), 2. Doyle (Austr.), 3. Janowski (Pol.), 4. Iversen (Dán.).

Průběžné pořadí MS (po 11 z 12 závodů): 1. Woffinden (Brit.) 151 b., 2. Hancock (USA) 126, 3. Pedersen 124, ...25. Milík (ČR) 2.