Kornfeil si v Kataru dojel pro desáté místo, v MotoGP vyhrál Lorenzo

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 20. 3. 2016 19:54
Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Kataru třídy Moto3 desátý. Karlu Hanikovi závod nevyšel a skončil až na 31. pozici.
Jakub Kornfeil na trati Velké ceny Kataru v Losailu.
Jakub Kornfeil na trati Velké ceny Kataru v Losailu. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Losail -V úvodním podniku sezony třídy Moto3, Velké cena Kataru, bodoval z dvojice českých jezdců jen Jakub Kornfeil. V prvním závodě v sedle Hondy si na okruhu Losail dojel pod umělým osvětlením pro desáté místo. Karel Hanika obsadil v premiéře na motocyklu Mahindra 30. příčku.

Český jezdec vyhrál souboj skupiny

Po nepovedené kvalifikaci Kornfeil velmi dobře odstartoval. Hned v prvním kole se prodral do bodované patnáctky a postupně získával další pozice až "na dohled" top 10. Naopak Hanika byl s velkou ztrátou na posledním 33. místě.

Kornfeil se držel v osmičlenné skupině bojující o desáté místo. Tři kola před cílem se dostal do jeího vedení,pronásledovatelům rychle odjel a desátou pozici udržel až do konce Grand Prix

Po dramatickém bitvě sedmi jezdců si pro vítězství dojel Niccolo Antonelli. Ital porazil Jihoafričana Brada Bindera o pouhých sedm tisícin vteřiny.

Těsný finiš Moto3 v Losailu:

Lorenza nástup Ducati nezaskočil

Jorge Lorenzo sice vyhrál závod MotoGP o více než dvě vteřiny, ale vítězství obhájce titulu na Yamaze se vůbec nerodilo snadno. Po startu se do čela dostala duo jezdců Ducati Andrea Dovizioso a Andrea Iannone.

Jenže druhý jmenovaný 16 kol před koncem spadl a Ital v čele se nakonec stal "obětí" útoku Lorenza, který pak svým pronásledovatelům ujel.

Pád Andrey Iannoneho:

Dovizioso  se až do cílové čáry úspěšně ubránil útokům Marca Marqueze s Hondou, čtvrtý dojel Valentino Rossi na druhé tovární Yamaze..

I ve třídě Moto2 o vítězi rozhodly centimetry. Z jedenáctého triumfu v kariéře se radoval zkušený Švýcar Thomas Lüthi, jenž zdolal Franca Morbidelli. Italský jezdec byl ale nakonec klasifikován až na osmém místě, protože byl jako řada dalších závodníků potrestán za ulitý start.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 38:12,161, 2. Binder (JAR/KTM) -0,007, 3. Bagnaia (It./Mahindra) -0,148, 4. Fenati (It./KTM) -0,435, 5. Bastianini (It./Honda) -0,606, 6. Bulega (It./KTM) -0,625, ...10. Kornfeil (ČR/Honda) -10,947, 30. Hanika (ČR/Mahindra) -59,105.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 40:14,293, 2. Salom (Šp./Kalex) -9,610, 3. Corsi (It./Speed Up) -9,665, 4. Syarin (Malaj./Kalex) -13,558, 5. Aegerter (Švýc./Kalex) -16,064, 6. Kent (Brit./Kalex) -16,114.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:28,452, 2. Dovizioso (It./Ducati) -2,019, 3. Márquez (Šp./Honda) -2,287, 4. Rossi (It./Yamaha) -2,387, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -14,083, 6. Viňales (Šp./Suzuki) -15,423.