Vstup do Rallye Bohemia zvládl nejlépe Kopecký

ČTK ČTK
11. 7. 2015 18:11
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Rallye Bohemia, čtvrtého dílu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.
Jan Kopecký
Jan Kopecký | Foto: Jiří Šimeček

Mladá Boleslav - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Rallye Bohemia, čtvrtého dílu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Vítěz předešlých dvou ročníků a lídr průběžného pořadí šampionátu je po sedmi rychlostních zkouškách v čele s náskokem 34,4 sekundy před Václavem Pechem. Třetí Jan Dohnal ztrácí už přes minutu.

Kopecký, jenž letos vyhrál všechny tři dosavadní soutěže MČR, je na domácí rallye mladoboleslavské automobilky v čele od prvního měřeného úseku. Až ve čtvrté erzetě jej dokázal o sekundu porazit týmový kolega Esapekka Lappi z Finska a snížil svou ztrátu na 1,1 sekundy. V šestém měřeném úseku ale postihl Lappiho defekt, po němž nabral více než minutové manko.

Pech zaostal za Kopeckým nejvíce na třetí erzetě Šumburk, na níž před rokem ulomil kolo a musel z rallye odstoupit. "Jel jsem tam opatrně a měl jsem blbé tempo. Nevím proč. A dostali jsme tam hodně," přiznal Pech, jenž na 16 kilometrech ztratil na Kopeckého 13 sekund. "Odstupy nejsou velké, ale na druhou stranu nám pořád odjíždí...," uvedl Pech.

"Nevyšla mu jen jedna rychlostka, na které měl loni problém. Asi proto tam jel teď pomaleji," řekl ČTK Kopecký.

O vítězi 42. ročníku rallye se rozhodne v neděli, kdy se pojede zbývajících šest měřených úseků.

Rallye Bohemia, čtvrtý závod mistrovství ČR v automobilových soutěžích - po čtvrté rychlostní zkoušce:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 26:28,4, 2. Lappi, Ferm (Fin./Škoda Fabia R5) -1,1, 3. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -17,7, 4. Dohnal, Venclík (Ford Focus WRC) -35,0, 5. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -41,6, 6. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -47,1.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy