29. 8. 2015 7:32
Úřadující český šampion a obhájce prvenství z loňského roku Václav Pech zvládl nejlépe úvodní rychlostní zkoušku Barum rallye Zlín
Václav Pech.
Václav Pech. | Foto: Jiří Šimeček

Zlín - Úřadující český šampion a obhájce prvenství z loňského roku Václav Pech zvládl nejlépe úvodní rychlostní zkoušku Barum rallye Zlín, soutěže seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Páteční noční městskou erzetu vyhrál Pech s náskokem 3,7 sekundy před továrním jezdcem Škody Janem Kopeckým. Třetí byl s odstupem dalších necelých dvou sekund Tomáš Kostka.

Úvodní měřený úsek jubilejního 45. ročníku zlínské rallye poznamenalo hned několik problémů. Start erzety byl opožděn kvůli výjezdu sanitního vozu k případu, který nesouvisel s rallye. Další zpoždění zapříčinily nehody jezdců. Kopecký, který si na "Barumce" může zajistit zisk mistrovského titulu, se tak na start dostal přibližně o hodinu později.

Rallye dnes pokračuje dalšími osmi rychlostními zkouškami, vítěz soutěže bude znám v neděli kolem 15. hodiny.

Barum rallye Zlín, závod seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1 RZ:

1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 7:08,3, 2. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) -3,7, 3. T. Kostka, L. Kostka (Škoda Fabia R5) -5,5, 4. Breen, Martin (Ir./Peugeot 208 T16) -5,7, 5. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -7,7, 6. Lukjaňuk, Arnautov (Běl./Ford Fiesta R5) -9,3, 7.Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -10,0, 8. Jakeš, J. Novák (Citroën DS3 R5) -11,7.