Dva tituly, 67 vítězství. Vršecký opouští evropské trucky

Dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký po 15 sezonách podle exkluzivních informací Aktuálně.cz od týmu Buggyra opouští šampionát, v němž vyhrál 67 jízd. Připomeňte si s námi jeho kariéru.
O tom, že nejde jen o přehnanou chválu, svědčí Vršeckého bilance v šampionátu. Ve 145 závodních víkendech absolvoval 519 závodních jízd, z nichž plných 67 vyhrál.
Na stupních vítězů stál celkem 202krát. Pokud tedy počítáme průměrný ročním ME o deseti dílech s celkem 40 jízdami za víkend, tak celých pět let by český závodník "neslezl z bedny".
Kromě dvou titulů mistra Evropy se Vršecký může chlubit také tím, že se v letech 2007 až 2009 stal mezinárodním mistrem Německa.
To vše je ale dne minulostí, 40letý rodák z Roudnice se rozhodl pověsit evropský volant na hřebík a soustředit se na jiné projekty své mateřské stáje Buggyra.
Foto: Buggyra/Martin Kozák
Radek Vičík Radek Vičík
22. 3. 2016 11:04
Dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký po 15 sezonách podle exkluzivních informací Aktuálně.cz od týmu Buggyra opouští šampionát, v němž vyhrál neuvěřitelných 67 jízd. Připomeňte si s námi kariéru jednoho z nejúspěšnějších českých okruhových závodníků historie.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy