Vršecký rozšířil svoji sbírku titulů. V Číně dokončil vítězný hattrick

rav rav
4. 11. 2018 14:16
Dvojnásobný mistr Evropy, šampion India a nyní už trojnásobný držitel čínského titulu - to je vizitka pilota tahačů Davida Vršeckého z roudnické Buggyry.
David Vršecký v Číně.
David Vršecký v Číně. | Foto: Buggyra

Čchin-chuang-tao - David Vršecký završil svoji třetí sezonu v čínském šampionátu tahačů na okruzích stylově - vyhrál i závěrečné dva závody v Čchin-chuang-tao a získal tak třetí titul po sobě. Se stájovým druhem Kung Pinem ovládl pilot Buggyry také Pohár konstruktérů.

Novopečený trojnásobný čínský mistr vyhrál na novém okruhu oba nedělní závody a prodloužil tak svoji vítěznou sérii na plných 18 závodů.

"První jízdu jsem odjel docela v poklidu, jen Kung Pin se musel prokousávat dopředu ze čtvrtého místa. Nakonec se mu podařilo dostat až za mě, a tak jsme dojeli až do cíle," komentoval Vršecký první závod.

"Ve druhé jízdě bylo opět prohozené pořadí, takže to byla trošku divočina. Vyčkávali jsme na správný moment předjetí, aby nedošlo ke kolizi, což se nám podařilo a dojeli opět na prvních dvou pozicích," dodal Vršecký.

Český pilot letošní sezonu absolvoval s novým speciálem Buggyra Zero. "Jsem nadšený. Podařilo se mi zde vyhrát vše, co se dalo a získat tak po třetí v řadě titul pro mistra Číny, navíc jsme opět vyhráli v týmech. S autem jsem velice spokojený, posunuli jsme se zase o kousek dál. Teď máme před sebou dlouhou pauzu, kdy můžeme auto ještě více vyladit a připravit na další sezonu," radoval se Vršecký.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy