Vítejte ve světě rekordů šampiona Hamiltona. Formuli 1 kraluje v kdečem

Pojďte se s nám podívat "na zoubek" čerstvého trojnásobného mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona, jenž si včera v americkém Austinu pojistil triumf v letošní sezoně.
Včerejším úspěchem se 30letý jezdec stal definitivně nejlepším Britem v F1. Na vyhrané závody už vedl, ale až nyní počtem titulů dorovnal "Létajícího Skota" Jackieho Stewarta, jenž mu v Austinu přišel osobně gratulovat.
Texaským triumfem se vrátil na první místo v počtu vyhraných Grand Prix mezi aktivními jezdci. Na nejvyšším stupínku stál už 43krát, tedy o jeden úspěch více než Sebastian Vettel.
Aktivním jezdcům kraluje také co do úspěšnosti v kvalifikaci. Vybojoval 49 pole position, tedy o tři víc než Vettel.
Letos mezi Monakem a Itálií vyhrál sedm kvalifikací po sobě, což se nepodařilo nikdy nikomu z jeho 19 soupeřů na startovním roštu sezony 2015.
Foto: ČTK
Sport Sport
26. 10. 2015 14:27
Pojďte se s nám podívat "na zoubek" čerstvému trojnásobnému mistru světa formule 1 Lewisi Hamiltonovi, jenž si včera v americkém Austinu pojistil triumf v letošní sezoně.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 15 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy