VIDEO Trápí vás břečka na silnici? Loeb vám ukáže, jak na ni

Radek Vičík Radek Vičík, Youtube
13. 12. 2012 15:39
Devítinásobný mistr světa v rallye Sébastien Loeb názorně ukazuje, že ani extrémní podmínky nemusí být na škodu zábavě za volantem.
Sébastien Loeb umí i na namrzlé silnici se svým Citroënem doslova psí kusy. | Video: youtube.com

Boloňa - Devítinásobný mistr světa v rallye Sébastien Loeb názorně ukazuje, že ani extrémní podmínky nemusí být na škodu zábavě za volantem.

Na nedávno skončeném populárním Auto Show v italské Boloni proháněl svůj Citroën DS3 WRC bez ohledu na sníh s deštěm a namrzající asfalt.

Místo rallye okruhy

Světu automobilových soutěží zůstane Francouz věrný i v příští sezoně, i když pojede jen čtyři vybrané podniky mistrovství světa.

Na největší hvězdu světových automobilových soutěží se mohou těšit v Monte Carlu, Švédsku, Argentině a samozřejmě na domácí Francouzské rallye.

Místo automobilových soutěží se Loeb přeorientuje na okruhy, kde v novém seriálu GT Sprint Series usedne za volant McLarenu MP4-12C GT3.

Navíc má v kalendáři "okno" i pro účast ve své milované 24hodinovce v Le Mans, kde má zatím na svém kontě dva starty.

Tak se pečlivě podívejte a poučte se u mistra volantu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy