VIDEO Start GP2 se v Monaku proměnil ve vrakoviště

Radek Vičík Radek Vičík
24. 5. 2013 15:30
Stačila jediná jezdecká chybička a start pátečního hlavního závodu juniorské formule GP2 v Monaku skonči hromadnou kolizí 14 monopostů.
Start závodu GP2 byl v monackých uličkách opravdu dramatický. | Video: yotube.com

Monte Carlo - Stačila jediná jezdecká chybička a start pátečního hlavního závodu juniorské formule GP2 v Monaku skončil hromadnou kolizí 14 monopostů.

Za všechno může Johnny Cecotto junior, který z pole position špatně odstartoval a všechno se snažil dohnat v nájezdu do první zatáčky. Jenže venezuelský pilot příliš pozdě zabrzdil, zablokovala se mu kola a narazil do bariéry.

Konečná pro devět jezdců

Tím vyprovokoval řetězovou reakci, na jejímž konci byla "valná hromada" čtrnácti poškozených vozů a přerušený závod.

Celkem devět formulí nebylo možné ani během půlhodinové přestávky opravit, takže pro tyto jezdce v čele s Cecottem závod skončil už v první zatáčce. Pro vítězství si dojel britský pilot Sam Bird, i když jeho vůz při hromadné kolizi přišel o zadní křídlo.

Viník nehody Cecotto si letos v Monaku už nezajezdí, protože byl ředitelstvím závodu z dalšího účinkování na této trati vyloučen. Není v této sezoně poprvé, už v Malajsii v kvalifikaci vytlačil Birda z trati a byl z ní dodatečně diskvalifikován. Piloty GP2 čeká v Monaku tento víkend ještě sprint.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy