VIDEO Smrt v hledišti. Letající Nissan zabil diváka

Podívejte se, jak se Nissan britského jezdce Janna Mardenborougha vznesl na legendární Nordchleife při závodě sportovních vozů do vzduchu, přeletěl plot a zabil jednoho z diváků.
Podívejte se, jak se Nissan britského jezdce Janna Mardenborougha vznesl na legendární Nordchleife při závodě sportovních vozů do vzduchu, přeletěl plot a zabil jednoho z diváků. | Video: YouTube

Nordschleife - Legendární závodní okruh Nordschleife si hned na začátku letošní sezony začal vybírat svoji krutou daň. Obětí nehody v "Zeleném pekle" se stal jeden z diváků sledujících závod sportovních vozů VLN, jehož smetl letící sportovní vůz Nissan GT-R GT3.

Britskému pilotovi Jannu Mardenboroughovi se jeho výkonný speciál vymkl z kontroly na horizontu před zatáčkou v oblíbené pasáži Flugplatz. Nissan se zvedl do vzduchu a v sérii salt prorazil drátěný plot oddělující závodní okruh od diváckého svahu. Bilance je tragická: jeden divák zemřel a dalších několik bylo zraněno.

"I přes okamžitou pomoc záchranářů přímo v lékařském centru na okruhu jeden z diváků zemřel. Ostatní zranění byli okamžitě převezeni do nemocnice na další pozorování. Zástupci VLN a organizátoři nehody hluboce litují a jejich myslšnky míří k příbuzným a přátelům oběti," stojí v oficiálním prohlášení asociace VLN.

Ta na starém Nürburgringu o délce téměř 26 kilometrů organizuje každoroční sérií závodů, mezi něž patřil i dnešní podnik a jejím vrcholem je tradiční čtyřiadvacetihodinovka.

Závody byl okamžitě po tragické havárii ukončen. Sám Mardenborough, jenž je jedním z vítězů soutěže GT Academy, kde jsou jezdci vybírání z desítek tisíc hráčů na PlayStation, se dostal z trosek svého vozu nezraněn. Psychicky otřesený pilot pak také zamířil do nemocnice na nezbytné testy.

"Dnešní událost je velká tragédie. Jsme jí hluboce šokování. Tým plně spolupracuje s organizátory na okamžitém vyšetření celého neštěstí," uvedli zástupci Nissanu s tím, že momentálně zůstává příčina havárie neznámou.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

před 38 minutami

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. Bronz v týmovém závodě na mistrovství Evropy ve vodním slalomu přidaly kajakářky. Kanoisté i kanoistky obsadili v italské Ivree šestá místa.

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou. Dnes na ně navázali ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš. Poslední jmenovaný měl "šťouch" na osmé brance, ale čistě nejel nikdo ze soupeřů. Češi vyhráli o 1,62 sekundy před Německem, třetí skončili Britové.

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu. "Před tímhle mistrovstvím jsme byli společně na jednom tréninku asi na patnáct minut, takže jsme tomu opravdu moc nedali. Ale naštěstí se to sešlo a ta hlídka dopadla, jak dopadla, takže nádherně," poznamenal Přindiš.

před 41 minutami

Slovenská policie zadržela a obvinila Češku z převáděčství

Slovenská policie zadržela a obvinila z převáděčství osmatřicetiletou Češku, která podle vyšetřovatelů za finanční odměnu přibližně 20 000 korun pomáhala migrantům při převozu ze Slovenska do Prahy. ČTK o tom informovalo slovenské policejní prezidium. Zadržení Češky označilo za výsledek pokračování dřívější akce, při které byli zadrželi dva Egypťané v souvislosti s převážením nezletilých migrantů z dětského domova ve východoslovenském městě Medzilaborce do západní Evropy.

Slovenská policie uvedla, že Češka v Medzilaborcích převzala tři nezletilé, kteří neměli potřebné cestovní doklady, a plánovala je přepravit do české metropole. Kriminalisté ji zadrželi ve čtvrtek v Ružomberoku na severu Slovenska. Obviněné hrozí v případě prokázání viny u soudu až desetileté vězení. Nezletilí budou vráceni do centra pro děti a rodiny. V dětském domově v Medzilaborcích jsou ubytováni nezletilí migranti, kteří se na Slovensku ocitli bez svých rodičů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy