VIDEO Řidič vozu DTM přežil bez zranění svou smrt

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 11. 2010 11:00
Podívejte se na hrůzostrašný karambol v závodě DTM
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Zázrak! Nijak jinak se nedá pojmenovat to, co se v neděli v závodě cestovních vozů DTM v italské Adrii přihodilo osmadvacetiletému francouzskému pilotovi Alexandremu Prématovi.

V cílové rovince jeho automobil ve zhruba dvousetkilometrové rychlosti narazil do bariéry po kontaktu s jiným vozem a poté nekontolovatelně vystřelil do vzduchu.

Čtěte také: VIDEO Raikkönnen nezvládl rally. V Katalánsku havaroval

Poté, co udělal zničený vůz ve vzduchu několik salt, několikrát tvrdě narazil o zem. Přesto Prémat nejenže z vraku vystoupil po svých, ale vzápětí o své nehodě mluvil i v televizním rozhovoru.

A zázračná byla i diognóza lékařů. Francouzský pilot neutrpěl žádná vážnější zranění ani zlomeninu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 15 minutami

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy