VIDEO Red Bull se zlobí. Vettel prý Alonsa nevytlačil

Sport Sport, youtube.com
10. 9. 2012 11:12
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Podívejte se na dvě srovnatelné situace z Monzy 2011 a 2012. Kvůli změně pravidel byl za letošní vytlačování Vettel potrestán, zatímco Alonso loni nikoliv.
Podívejte se na dva souboje mezi Fernandem Alonsem a Sebastianem Vettelem na trati v Monze. | Video: youtube.com

Monza - Do konce letošního ročníku formule 1 zbývá sedm závodů a s obhajobou mistrovského titulu Sebastiana Vettela to zatím nevypadá vůbec dobře. V průběžném pořadí ztrácí na vedoucího Fernanda Alonsa 39 bodů a nedělní Velkou cenu Itálie navíc ani nedokončil.

Minimálně ve včerejším klání ovšem za nulový bodový zisk německého pilota prý mohli i traťoví komisaři, kteří jej za údajně nebezpečný manévr právě na Fernanda Alonsa potrestali průjezdem boxovou uličkou (viz video). Do té doby pátý Vettel se kvůli tomu propadl do druhé desítky pořadí a o několik kol později kvůli poriše alternátoru závod vzdal.

"Z mého pohledu jsem si trest nezasloužil," prohlásil Vettel, jenž byl loni na témže okruhu v podobné situaci vytlačován právě Alonsem, který nijak trestán nebyl. "Závod jsme nedokončili, takže je zbytečné to řešit, ale z mého pohledu šlo o nepřiměřeně tvrdé rozhodnutí," dodal šéf Red Bullu Chris Horner.

Ve srovnání s loňským rokem, kdy Alonso vyšel z podobné situace beztrestně, Vettel doplatil na přitvrzení pravidel, které letos zpřísnila FIA. Ta podobné manévry zakázala.

"Loni se to netrestalo, letos už ano," prohlásil sám Alonso. "Myslím, že je to zcela jasné."

 

Právě se děje

před 33 minutami

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy