VIDEO Podmol si na X-Games vyskočil do 4. patra pro stříbro

5. 6. 2015 10:11
Podívejte se, jak Libor Podmol na X-Games přeskočil laťku ve výšce čtvrtého patra a získal tak stříbro. | Video: YouTube

Austin - Nejlepší český freestylový motokrosař Libor Podmol vybojoval stříbrnou medaili za prestižních X-Games v americkém Austinu. 31letý závodník obsadil na hrách extrémních sportů dělené druhé místo v disciplíně 'Moto X Step Up', tedy skoku do výšky.

Podmol dokázal se svým motocyklem přeskočit laťku ve výšce 33 stop, což je 10,058 metru. Stejně úspěšní byli i Ital Massimo Bianconcini a Bryce Hudson z USA. Vítězem se stal Američan Ronnie Renner, který se jako jediný dokázal dostat přes 34 stop (10,363 metrů) a získal tak již sedmé zlato na X-Games v této disciplíně.

Podmol ve skoku vysokém vyhrál zlato v roce 2013 na X-Games v Mnichově a stal se tehdy prvním neamerickým vítězem.