VIDEO: Nebezpečí v Turecku. Formule GP2 sestřelila psa

Red Spo
12. 5. 2008 14:40
Bruna Sennu ohrozil na trati v Istanbulu zatoulaný pes
I piloti formule jedna měli strach.
I piloti formule jedna měli strach. | Foto: Reuters

Istanbul - Jen pár hodin před tím, než na okruh v Istanbulu vyjely vozy formule jedna, vystrašila všechny piloty nepříjemná událost v závodě GP2.

Na trať totiž při dopoledním sprintu vběhl pes a zatarasil jezdcům cestu. Bruno Senna pak zvíře nabral předním křídlem a mohl mluvit o obrovském štěstí, že srážka neměla pro jeho monopost žádné vážnější následky.

Nucené odstoupení ze závodu kvůli pochroumanému kolu sice Sennu hodně rozlítilo, ale ve srovnání s nebezpečím, které mu hrozilo, to byla ještě nízká cena.

Čtěte také:
Massa získal turecký hattrick, Hamilton dojel druhý
Hamilton přišel o výhru kvůli bezpečí. Ale je spokojený

Na trati se pak objevil ještě druhý pes, kvůli kterému urychleně vyrazil safety car.

Incident postrašil i piloty F1, kteří se chystali k ostrému závodu. Jezdecká asociace ihned vyzvala Mezinárodní federaci FIA, aby situaci s vedením závodu urychleně začala řešit.

Jako výsledek pak byly pečlivě uzavřeny a hlídány veškeré vchody a brány na okruh, aby se  nebezpečnému vniknutí zvířat na trať zabránilo.

Podívejte se na záznam celého incidentu:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy