VIDEO Massův odvážný manévr. Sennovi se vyhnul jen o vlásek

Sport Sport
24. 9. 2012 14:26
Felipe Massa na singapurské Grand Prix dramaticky předjížděl Bruna Sennu. Naštěstí se tento manévr obešel bez nehody.
Podívejte se na odvážný manévr Felipe Massy, díky kterému předjel na VC Singapuru Bruna Sennu. | Video: youtube.com

Singapur - Michael Schumacher a Felipe Massa, kdysi nerozlučný tým ze stáje Ferrari, se v neděli postaral na Velké ceně Singapuru o možná nejdramatičtější okamžiky závodu.

Felipe Massa v závěru odvážně předjížděl jiného Brazilce Bruna Sennu a musel zvládnout jak náročný smyk, tak kontakt s bokem Sennova Williamsu, který se mu snažil zablokovat cestu. Nakonec ale těžkou situaci ustál, svého rivala předjel a v závodě získal konečné osmé místo.

Po skončení singapurské Grand Prix se ovšem rozhořela debata, zdali neměl být Senna za vytlačování Massy potrestán. Oba piloti se ale shodli, že šlo o běžný incident.

"Z mého pohledu se takové věci při závodu stávají. Já jsem jel zevnitř, takže z mé strany chyba nebyla - a on zase bojoval o umístění v závodě - to je normální," shrnul Massa.

Jak se v singapurské GP předvedl Massův někdejší kolega z Ferrari Michael Schumacher se podívejte zde.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy