VIDEO Lorenzo ukončil sezonu hrůzostrašným pádem

Radek Vičík Radek Vičík
12. 11. 2012 6:00
Novopečený šampion MotoGP doma ve Valencii letěl vzduchem.
Video: DORNA/youtube.com

Valencie - Jorge Lorenzo je sice po roce opět šampionem MotoGP, ale poslední závod sezony před svými fanoušky si asi představoval jinak.

Když jako vedoucí jezdec Velké ceny Valencie předjížděl o kolo Jamese Ellisona, jeho Yamaha se povážlivě rozkývala. Ani takový mistr řídítek nedokázal zdivočelý motocykl "ukočírovat" a všechno skončilo hrůzostrašně vypadající havárií.

Motocykl Lorenza katapultoval do vzduchu a 25letý Španěl se s asfaltem znovu potkal hlavou napřed. Naštěstí i z tak děsivého pádu dokážou hvězdy dvou kol odejít po svých.

Ale tovární pilot Yamahy byl hodně naštvaný: "Ellison se ohlédl a viděl mě. Místo toho, aby mě pustil, tak se najednou zařadil do ideální stopy. Proto jsem spadl. Chtěl jsem co nejrychleji ujet Danimu (Pedrosovi), dostali jsme se ale na mokrý asfalt a bylo to."

 

Právě se děje

před 35 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy