VIDEO Lorenzo ukončil sezonu hrůzostrašným pádem

Radek Vičík Radek Vičík
12. 11. 2012 6:00
Novopečený šampion MotoGP doma ve Valencii letěl vzduchem.
Video: DORNA/youtube.com

Valencie - Jorge Lorenzo je sice po roce opět šampionem MotoGP, ale poslední závod sezony před svými fanoušky si asi představoval jinak.

Když jako vedoucí jezdec Velké ceny Valencie předjížděl o kolo Jamese Ellisona, jeho Yamaha se povážlivě rozkývala. Ani takový mistr řídítek nedokázal zdivočelý motocykl "ukočírovat" a všechno skončilo hrůzostrašně vypadající havárií.

Motocykl Lorenza katapultoval do vzduchu a 25letý Španěl se s asfaltem znovu potkal hlavou napřed. Naštěstí i z tak děsivého pádu dokážou hvězdy dvou kol odejít po svých.

Ale tovární pilot Yamahy byl hodně naštvaný: "Ellison se ohlédl a viděl mě. Místo toho, aby mě pustil, tak se najednou zařadil do ideální stopy. Proto jsem spadl. Chtěl jsem co nejrychleji ujet Danimu (Pedrosovi), dostali jsme se ale na mokrý asfalt a bylo to."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy