VIDEO Loeb i na X-Games dokázal, že je nejlepší

Radek Vičík Radek Vičík
2. 7. 2012 11:50
Osminásobný mistr světa vyhrál na adrenalinové olympiádě stylem start - cíl
Sébastien Loeb, nejlepší závodník v automobilových soutěžích všech dob, získal do své sbírky další cennou trofej. Osminásobný mistr světa vyhrál v Citroënu suverénně závod v rallyekrosu na adrenalinové olympiádě X-Games. | Video: Youtube

Los Angeles - Sébastien Loeb, nejlepší závodník v automobilových soutěžích všech dob, získal do své sbírky další cennou trofej.

Osminásobný mistr světa vyhrál v Citroënu suverénně závod v rallyekrosu na adrenalinové olympiádě X-Games.

Šampion WRC v Los Angeles s převahou porazil domácího matadora Kena Blocka. Třetí skončil další pilot Fordu Fiesta, obhájce loňského triumfu Brian Deegan.

X-Games rallyekros - finále: 1. Loeb (Fr./Citroën) 4:32,6 min., 2. Block -12,23, 3. Deegan (oba USA/Ford) -12,65, 4. Millen (USA/Hyundai) -25,06, 5. Doran (Brit./Citroën) -30,67.

Aktualizováno před 6 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.