VIDEO Infarktový finiš, formule vyhrála o pouhé mrknutí oka

Radek Vičík Radek Vičík
24. 5. 2013 22:03
Podívejte se, jak irský závodník Peter Dempsey vypálil všem soupeřům rybník v závodě nižší formule Indy Lights a v Indianapolis vyhrál o pouhých 26 desetitisícin vteřiny.
Patrick Dempsey (zcela dole) vyzrál na soupeře, prosmýkl se podél bariér a vyhrál o zlomeček vteřiny. | Video: youtube.com

Indianapolis - Pátek byl ve "školních formulích" dramatickým dnem. Zatímco v Evropě se monacký závod GP2 zvrhl v hromadnou havárii, v zámoří finiš série Indy Lights na slavném oválu Indianapolis rozhodovala až cílová fotografie.

Do poslední zatáčky bojovalo o vítězství trio Gabby Chaves, Sage Karam a Carlos Muňoz. Když tu kde se vzal, tu se vzal Peter Dempsey a rodák z Dublinu při využití "vzduchového pytle" proletěl kolem soupeřů na první místo.

Ale bylo to opravdu těsné, časomíra mezi ním a druhým Chavesem naměřila rozdíl pouhých 0,026 vteřiny. Tedy ne víc než pouhé mrknutí oka. Tak málo ve 104leté historii Indianapolis Motor Speedway o vítězi ještě nikdy nerozhodovalo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Provoz na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové je od 20 hodin přerušený

U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy