VIDEO Infarktový finiš, formule vyhrála o pouhé mrknutí oka

Radek Vičík Radek Vičík
24. 5. 2013 22:03
Podívejte se, jak irský závodník Peter Dempsey vypálil všem soupeřům rybník v závodě nižší formule Indy Lights a v Indianapolis vyhrál o pouhých 26 desetitisícin vteřiny.
Patrick Dempsey (zcela dole) vyzrál na soupeře, prosmýkl se podél bariér a vyhrál o zlomeček vteřiny. | Video: youtube.com

Indianapolis - Pátek byl ve "školních formulích" dramatickým dnem. Zatímco v Evropě se monacký závod GP2 zvrhl v hromadnou havárii, v zámoří finiš série Indy Lights na slavném oválu Indianapolis rozhodovala až cílová fotografie.

Do poslední zatáčky bojovalo o vítězství trio Gabby Chaves, Sage Karam a Carlos Muňoz. Když tu kde se vzal, tu se vzal Peter Dempsey a rodák z Dublinu při využití "vzduchového pytle" proletěl kolem soupeřů na první místo.

Ale bylo to opravdu těsné, časomíra mezi ním a druhým Chavesem naměřila rozdíl pouhých 0,026 vteřiny. Tedy ne víc než pouhé mrknutí oka. Tak málo ve 104leté historii Indianapolis Motor Speedway o vítězi ještě nikdy nerozhodovalo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy