VIDEO Elektrická formule začala leteckým dnem

Radek Vičík Radek Vičík
13. 9. 2014 14:36
Podívejte se, jak dramaticky skončil historicky první závodu Formule E, když Nicolas Porst poslal NIcka Heidfelda do vzduchu.
Podívejte se, jak dramaticky skončil historicky první závodu Formule E, když Nicolas Prost poslal Nicka Heidfelda do vzduchu. | Video: youtube.com

Peking - Historicky první závod elektrických formulí v rámci nového šampionátu Formule E skončil dnes v ulicích Pekingu divokou bouračkou.

O vítězství spolu bojovali Nicolas Prost, syn čtyřnásobného mistra světa Alaina Prosta, a expilot formule 1 Nick Heidfeld. Když se německý jezdec pokusil v poslední zatáčce Francouze předjet, Prost do něj nekompromisně strčil, vůz ve smyku najel na obrubník a ten ho katapultoval do vzduchu.

I když čínským divákům předvedl hodně divokou podívanou, rodák z Mönchengladbachu se ze svého bateriemi poháněného monopostu Renault vysoukal nezraněn. Ovšem adrenalin v něm pumpoval pořádně, protože se hned rozběhl za viníkem nehody, aby mu rázně vyčinil. Shodou okolností jsou Heidfeld a Prost kolegy v týmu Rebellion v MS ve vytrvalostních závodech.

"Cítím se strašně. Poté, co jsem shlédl záznam, vím, že to byla moje chyba. Neviděl jsem ho. Hlavní je, že můj kamarád Nick Heidfeld je v pořádku. Ještě jedou se ti, Nicku, omlouvám. Víš, že bych to schválně neudělal," sypal si pak Prost po závodě popel na hlavu na svém twitterovém účtu.

Díky této nehodě se do historie motoristického sportu zapsal jako první vítěz závodu Formule E Lucas di Grassi, další expilot F1 a účastník vytrvalostních závodů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila. Proti loňskému prosinci stoupla o dva body na hodnotu 97,6 bodu, přičemž optimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). V meziročním srovnání je souhrnný i podnikatelský indikátor vyšší, zatímco důvěra spotřebitelů je na nižší úrovni.

Důvěra firem se v lednu zvýšila zejména v průmyslu a stavebnictví. "Podnikatelé v těchto odvětvích očekávají v příštích měsících růst tempa výrobní i stavební činnosti, přestože jsou stále významně limitováni nedostatkem materiálu. Právě nedostatek vstupů je i jednou z příčin očekávaného růstu cen v obou odvětvích," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy