VIDEO Drama na kapesním oválu, vůz NASCAR obalily plameny

Radek Vičík Radek Vičík
9. 4. 2013 14:34
Americká série NASCAR zavítala na nejkratší ovál a Kurt Busch byl v Martinsville moc rád, že vyvázl se zdravou kůží.
Vůz Kyle Busche narazil do hrazení a začal hořet. | Video: youtube.com

Martinsville - Americká série NASCAR zavítala na nejkratší ovál svého kalendáře a Kurt Busch byl v Martinsville moc rád, že vyvázl se zdravou kůží.

I když je tamní okruh dlouhý jen 847 metrů a závodníci mu přezdívají "kancelářská spojka", bylo se i v neděli na co koukat. Havarovala třeba i Dancia Patricková, ale o největší show se postaral Busch.

Na malér zadělalo rozbité čerpadlo

Šampion z roku 2004 měl po dřívější kolizi s Davidem Gillilandem poškozené palivové čerpadlo. A to se Buschovi 16 kol před cílem stalo málem osudným.

Když vjížděl do první zatáčky "kapesního oválu", přestaly mu úplně fungovat brzdy. Následoval neodvratný náraz a protože v voze unikalo palivo, Ford se vzňal.

Vůz se uhasil sám

Naštěstí i po čelním nárazu do zdi zůstal americký jezdec klidný,. Okamžitě spustil interní hasící zařízení, takže plameny uhasly ještě před tím, než dorazili pořadatelé s minimaxy. Sám Busch se z auta vydrápal včas a zůstal nezraněn.

Vítězem závodu se už po osmé v kariéře stal Jimmie Johnson, vítěz NASCAR z let 2006 až 2010.

NASCAR - STP Gas Booster 500 (Martinsville):

1. Johnson (Chevrolet) 3:38:58,000, 2. Bowyer (Toyota) -0,628, 3. Gordon (Chevrolet) -0,909, 4. Kahne (Chevrolet) -1,512, 5. Ky. Busch (Toyota) -2,182, 6. Keselowski (Ford) -2,189,

Průběžné pořadí (po 6 z 36 závodů): 1. Johnson 231, 2. Keselowski 225, 3. Earnhardt (Chevrolet) 219, 4. Ky. Busch, 5. Kahne oba 199.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 6 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy